Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemi végzettséggel...

Melyik egyetemi végzettséggel van jobb lehetőségem a későbbiekben a 3 közül?

Figyelt kérdés

A három említett szak:

• Gazdálkodási és Menedzsment

• Kereskedelem és Marketing

• Nemzetközi Gazdálkodás


A gazdálkodás és menedzsment szakirány áll talán hozzám a legközelebb, ezért érdekelne az is, hogy diploma kézhezvétele után milyen lehetőségek vannak pályakezdőként. Ha esetleg valaki végzett nemrégen a három szak valamelyikén, nagyon szívesen olvasnám a tapasztalatait.



2023. szept. 19. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb ugyanolyan esélyekkel indulsz, a legtöbb állásnál annyi az elvárás hogy gazdasági diploma legyen, ha előnyként ki is emelik valamelyiket az akkor az általában a pénzügy-számvitel szokott lenni.


Én NG-n végeztem, régebben ezt ajánlottam volna de főleg mert 2 idegen nyelv volt az elvárás úgyhogy ez elég jó motiváció volt angol mellett mást is tanulni, de már ez se egységes. Így viszont azt mondanám hogy azt végezd amelyik szimpatikusabb, elég nagy átfedés van a gazdasági szakok között amúgy is.


Én pl logisztikai irányban kezdtem először dolgozni, beszerző voltam egy áruházláncnál majd átjöttem egy termelő multihoz és itt házon belül váltottam könyvelésre néhány hónapja. Tervezek majd visszamenni logisztikára, jobban szerettem, viszont itt sokkal nyugodtabb a helyzet, kevesebb a túlóra úgyhogy egy évig biztos maradok hogy a mesterképzést be tudjam fejezni.

2023. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező, miből gondolod úgy, hogy a gazdmen áll hozzád a legközelebb? Mi az, ami tetszik benne?


Ahogyan az 1. írja, akkora az átfedés és főleg az átjárás később a szakok között, és amúgy meg annyira le vannak maradva ezek a szakok sajnos Magyarországon, hogy kb. mindegy, melyikre jársz, később még lazán tudsz területet váltani, vagy a másik területre átdolgozni.


Azzal is egyetértek, hogy annak, aki egyébként szeret hosszú excel táblákkal bíbelődni, részleteket elemezni, és jól bírja a monotonitást, de nem akar GPME-re vagy alk. közgazdaság szakra menni, a pénzügy-számvitel talán egy erősebb választás.


A nemzetközi gazdálkodás gyakorlatilag külkereskedelem és logisztika.


A marketing szakról pl. itt írtam bővebben: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


A gazdálkodás és menedzsment talán a leggyengébb e szakok között, ugyanis annyira általános, mindenből csak az alapokat tanulod, hogy ezzel elhelyezkedni is nehezebb. Pénzügyi területen a pénzügyesek, marketing területen meg a marketingesek nyomnak le, és ráadásul ez az egyik legtúlképzettebb szak, szóval nagyon-nagyon kell igyekezni...


Általában véve azt javaslom, hogy ha teheted, inkább járj alkalmazott közgazdaságtanra és mellette SCM képzésre (vagy ha szuper erős vagy matekból, akkor matek alapszakra és biztosítási és pénzügyi matek mesterszakra, vagy az 5 éves osztatlan GPME szakra).


Második jelöltem úgy általában a pénzügy-számvitel és utána vagy egy pénzügy mesterszak, vagy egy erős MBA.


Harmadikra pedig a marketing alapszakot és utána az elte survey statisztika és adatanalitika mesterszakot, vagy egy másik adatanalitika / data science mesterszakot mondanék. Ez is egy nagyon perspektivikus terület.


Bármelyikre is mész, érdemes magadat mellette is képezni pl. Udemy-ről, Courseráról, YouTube-ról... marketingeseknek pl. alap lenne a META és a Google Ad certifikációi.


Elhelyezkedni pedig az fog tudni, aki egyrészt güzü módon tanul és oda is figyel az órákon, elolvassa a könyveket, mellette próbál demonstrátori helyet szerezni, OTDK-n és egyéb versenyeken indul (pl. a reklám versenyeken rendre kaszálnak a BGE-sek) -- és legfőképpen ezerrel teper, hogy bejusson egy minél nagyobb és nevesebb céghez gyakornoknak. Kb. ez utóbbin múlik minden. Ha lehúztál 2 évet valami bank vagy távközlési szolgáltató marketing osztályán mint gyakornok, oda sétálsz be, ahova akarsz.

2023. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18%
Hát én azért egy penzugy számvitelt legalább megpróbalnék elvégegezni hamar gazdasági irányba megyek. Ezekene a szakokon több ezer ember vegez évente, ennyien fognak versenyezni palyakezdo allasokert. Komolyabb gazdasági szakok sztem erős előnnyel indulnak
2023. szept. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Aztan persze vannak tényleg komoly gazdasági szakok is mint alkalmazott közgazdaságtan, kemény matekos gazdasági elemző stb. Nagy am a verseny a piacon evvel csak arra célzok.
2023. szept. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!