Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MATE élelmiszermérnöki/élelmis...

MATE élelmiszermérnöki/élelmiszerbiztonsági és minőségi mérnöki Msc vélemény+ Salernoi egyetem lehetőség?

Figyelt kérdés
Most végzek a szegedi molekuláris bionika szakon és nagyon megtetszett az élelmiszermérnöki képzés, főleg hogy egyik barátom is elvégezte az alapképzést és nem fizetik neki rosszul. Viszont Hallottam olyat, hogy 1 év itt, 1 év meg Olaszországban végzik, ami még jobb lene, mert beszélem az olaszt, és ez egy lehetőség hogy kint maradhassak, hiszen 2 diplomát adnak. Azoktól szeretném kérdezni, akik MATE-n végezték el a mesterképzést, hogy majdnem más szakról, de ugyanúgy tanultam biológiát, mérnökit, hogy mennyire hátrány hogy nem csináltam az élelmiszermérnöki bsc kpzést, és nincs úgymond olyan specializációm, mint édesség, kávé, sütő specializáció, vagy állati, növényi eredetű élelmiszerek stb, hanem más tudást hasznosítom el? És hogy a Salernoi egyetemről tudtok mondani hogy oda hogy lehet kijutni, vagy hogy működik ez, mert nem nagyon tudtam a weboldalukon találni ezt a lehetőséget?
2023. szept. 26. 10:54
 1/1 DF3ZX2 válasza:

En magyar szakon csinalom az elelmiszermernoki viszont voltam kint Salernoban, es a lakotarsam double degree kepzesen volt. Lattam milyen neki…

A magyar mesterkepzesen az automatizacio szakiranyt tudom ajanlani, elegge gyakorlatias es sok uj ismeretet tudsz szerezni, igazan mely tudast talan nem szerzel de kiindulopontnak szuper. En szerettem.

A double degree viszont eleg szivatos, az olasz egyetemen csak elmelet van, vannak ertelmetlenul nehez targyak, es nem vagyok benne biztos hogy megeri. A masik problema az lehet vele, hogy mivel az ERASMUS most nincsen, nem biztos hogy kapsz tamogatast a kintletedhez es ha neked kell allnod az egeszet az eleg huzos ahoz kepest amig kapsz.

Salerno csodalatos, en imadtam az egeszet, fel evre mentem ki de vegul 10 honapot voltam.

Jo tudast es elmenyeket kehet szerezni a MATE-n. Ha van meg kerdesed irjal meg, valaszolok szivesen.

2023. okt. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!