Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A SOTE és a vidéki orvosik...

A SOTE és a vidéki orvosik között mi a különbség? Egy SOTE-s orvosi diploma többet ér?

Figyelt kérdés

Mennyire nagy a különbség? Ha egy vidéki orvosin végzek ugyanúgy jöhetek Budapestre dolgozni, fel fognak venni?

A videkieket könnyebb elvégezni?



2023. szept. 26. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Az ország minden orvosi karán ugyanazt tanítják meg, és pontosan ugyanolyan végzettséget adnak. Egy-egy tárgyban lehetnek minimális különbségek, de összességében ugyanannyi munkát kell beletenni a képzésbe. Egy vidéken végzett orvos természetesen minden további nélkül mehet Budapestre dolgozni (én a SOTE-n végeztem, és voltak szép számmal vidéken diplomázott kollégáim).
2023. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ugye azt hallottam hogy a SOTE extra nehéz és megy a szivatás, meg ugye bekerülni is nehezebb.

Ezért gondoltam hogy lehet különbség

2023. szept. 26. 13:56
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
A SOTE annyiban másabb, hogy a legtöbb külföldi fizetős oda jár. Így az ő popijukat nyalják.
2023. szept. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen szintű orvoshiány mellett aligha válogatnak a klinikák, rendelők.
2023. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1%
A Semmelweis Egyetemen valódi, hozzám hasonló, nemzetközi tekintetben is elismert szaktekintélyek oktatnak, míg vidéken mindenféle jött-ment büfészakot végzett oktató megfordul. Sokkal alacsonyabb egy vidéki egyetem színvonala. Az való igaz, hogy jelenleg orvoshiány van ezért vidéki egyetemi végzettséggel is el lehet helyezkedni, de ha egyszer telítődik a szakma akkor egyértelmű, hogy mehetnek a kamu vidéki orvosok a cserepadra vagy 3 műszakozni a gyárba, mert csak SE-s elit szakemberekre lesz szükség.
2023. szept. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

"vidéken mindenféle jött-ment büfészakot végzett oktató megfordul"

. Melyik büfészakkal lehet orvosin oktatni? Éppen karrierváltáson gondolkodom.

2023. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5, ne erőltesd, nem megy neked a humorizálás.
2023. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A SOTE-ra azért magasabb a ponthatár, mert fővárosi egyetem és oda jelentkeznek a legtöbben. Ha van 250 hely, akkor a 250. jelentkező pontszáma lesz a határ. Ahova többen jelentkeznek, nagyobb a verseny, ott magasabb lesz ez. Ugyanakkor vidéki egyetemre is jelentkeznek bőven magas pontszámú emberek, akik ilyen-olyan okokból nem akarnak Budapestre menni, valamint a vidéki karokon is erős szelekció megy. Ha valakinek megoldható a vidék város és pár ponttal marad le a SOTE-ról, az butaságot csinál, ha nem jelöl vidéki kart a presztízs miatt, főleg, hogy át is lehet jelentkezni a másodév, harmadév végén, ha mégis annyira budapesti papír kell. Megfelelő tanulmányi eredmény kell csak hozzá. Emiatt évet veszíteni értelmetlen. Természetesen ezt ne értse magára olyan, aki azért teszi, mert családi/anyagi okokból nem engedheti meg magának, hogy máshova menjen.
2023. okt. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!