Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Motiválatlanság, Hova tovább?...

Motiválatlanság, Hova tovább? Mik a tanácsaitok? Esetleg valami lehetőség? [16/f]

Figyelt kérdés
Sziasztok! Igazából, nem tudom hogy ezt hogy tálaljam, mint sok korombelinek, nekem 0 motivációm van tanuláshoz miegymáshoz. De egyébként bírom, a lényeg hogy az egyetemi élet gondolatától is rosszul vagyok, az érettségi után nem tudom mit kezdjek, vannak dolgok amit érdekelnek, és szeretnék benne elmélyülni, de nem tudom hogyan kezdjem. A sima munkát, bírom és szeretem is.(van diákmunka által már viszonyom vele, főleg nehéz, fizikai munkát végeztem, és adminisztrációt) Ötletek? Mivel már nagyjából tisztában vagyok sok életbeli dologgal (a szüleim sok mindenre megtanítottak, amire szükségem lehet, például, hogyan címezzek meg borítékot, mit, miért, és mitől függően kell fizetni, illetve arra hogy mire mennyit érdemes költeni.) Nem tartom magam okosnak, de hülyének sem. És olyan dolog is érdekel, amit tudok tanulni, munka mellett, mert szeretném visszafizetni a szüleimnek, hogy gondoskodtak/gondoskodnak/gondoskodni fognak rólam. Tehát, apámnál is van lehetőségem munka vállalásra, illetve vannak még egyéb segitő körülmények. Minden ötleted és tanácsot meghallgatok!
2023. okt. 2. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

1., Nem kötelező mindenkinek egyetemre mennie


2. A helyedben munka mellett estin kitanulnék valami (hiány)szakmát. Nem tudom mi érdekelne téged a legjobban, de mondjuk autószerelő?

2023. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hmm igazából, a rajzolás, audiotechnika mind érdekelnek, de mondjuk a kulinalitás, és az egyszerűbb munkák is egyaránt érdekelnek.
2023. okt. 3. 07:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azért javasolnám, hogy valami szakmát tanulj ki. Én nem támogatom a munka melletti, esti képzést. Nehéz, diákod sem lesz, a munka meg amit tudsz dolgozni érettségivel, lehet nem fizet olyan jól (még ha ez nem is szempont) vagy teljesen leszív a nap végére. Szakmai iskolákban, ami nappali rendszerű, nem kell annyira feszülni, mint egy egyetemen. Ugyanígy voltam vele, mint ahogy te most. Én érettségi után 5 évvel jelentkeztem egyetemre (levelezőn). Meg is bántam, meg nem is. Előtte csináltam egy szakmát, amivel jól el lehet helyezkedni. Szakács, cukrász? Az mindig kell, míg a rajzolással nehezen lehet pénzt keresni, audiotechnikához meg ismerettség kell, hogy munkát kapj, egyéni vállalkozóként meg jelentős tőke. Amit az előttem szóló javasolt, autószerelő is egy jó szakma. Mindig kell, lehet nyomni egyéniben, cégeknél is.
jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudom levenni hogy motiválatlan vagy-e negatívan vagy inkább motiválatlan ilyen elégedettséggel.

Szerintem akkor is tanulj még azt ami érdekel. Miért ne? Ha mégjobban érzed magad az csak jó lehet. + tapasztalat +élmény

jan. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!