Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Anno ott hagytam a gimit és elmentem szakmunkásba mert 15-16 évesen nem tartottam fontosnak az érettségit és dolgozni akartam. Mára 25 évesen úgy határoztam hogy az életem nem állhat meg ott hogy szakmunkásként (hegesztő) tengetem napjaim olyan bérekért és olyan alacsony megbecsülésért amiről tudom,hogy sokkal többet is kaphatnék. Elhatároztam hogy befejezem a gimit,így jelenleg munka mellett esti gimnáziumba járok minden héten. Szeretnék egyetemre menni,de nagyon bizonytalan vagyok abban hogy milyen irányban folytassam majd a tanulmányaimat. Olyan beállítottságú ember vagyok,akit minden érdekel alap szinten,de semmibe nem merek el mélyülni. Számomra az egyetem hatalmas fordulópont lehetne,mivel ezzel szeretném későbbiekben jobbá tenni az életem. Arra lennék kiváncsi,hova vagy kihez/kikhez fordulhatok ilyen tanácsokért és a későbbi pályaválasztással kapcsolatban? Pályaválasztási tanácsadó? Pszihológus? Közeli ismerősöktől,régi barátoktól kértem már tanácsot,ötletet. Többen is hasznos tippeket adtak de ennek ellenére mégsem érzem még egyik pályát se magaménak. Ennek oka az is hogy a tanulmányi eredményeim nem kiemelkedőek,sokkal inkább átlagos. Sok olyan szak is érdekel ahol van matek és fizika. Ezekből nem vagyok túl jó,talán kb 3-as szint. De sok más pálya is érdekes számomra és ezért a segítségeteket kérem hogy el tudjam dönteni hova menjek. És persze az is rá tesz egyfajta stresszt hogy már nem 19-20 éves vagy és nem nagyon szeretnék olyan pályára menni ahol az adott szakot például nem 6-7 félév alatt teljesítem mert nem megy,vagy ha nem is sikerül. Több hasonló kérdést is tettem már fel de ott inkább konkrét pályákkal kapcsolatban érdeklődtem. Bármilyen segítőkész hasznos tippet szívesen fogadok. Jöhetnek privát üzenetek is. Előre is köszönöm mindenkinek!

25/F



2023. okt. 7. 00:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az alábbi rész számomra érthetetlen. Túl sok itt a "nem".


"és nem nagyon szeretnék olyan pályára menni ahol az adott szakot például nem 6-7 félév alatt teljesítem mert nem megy,vagy ha nem is sikerül."

2023. okt. 7. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Mivel gyakorlatilag semmit nem nyújtasz a bemutatkozásodban arról, hogy mi az az irány, amit el tudsz magadnak képzelni, vagy hogy miféle ember vagy, ezen a fórumon legfeljebb véletlenszerű javaslatokat kaphatsz, olyanokat, amilyeneket akkor is kaphatnál, ha sorshúzással döntenéd el azt, hogy hova jelentkezel.


Én azt javaslom neked, hogy menj el pszichológushoz, aki csináltathat veled különféle személyiség-teszteket, s ezek alapján legalábbis hozzávetőleges javaslatokat adhat arról, hogy a személyiséged alapján milyen pályák illenek leginkább hozzád.

2023. okt. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Milyen irányok/területek érdekelnek? Miben vagy jó? Milyen a személyiséged?
2023. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1-es

Úgy értettem hogy teszem fel például elmegyek gépész mérnökire,mert tetszik de a fizika nem megy és a 7 félévből lesz mondjuk 10 vagy akár több ha egyáltalán sikerül. Így remélem érthetőbb.

2023. okt. 7. 15:07
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
lehet a helyedben ellátogatnék egy Egyetemi Nyílt Napra előtte töltenék ki egy pályaorientációs segítségnyújtó tesztet online. +Megnézném, hogy milyen jegyeim vannak és az első legfontosabb amit el kell dönteni ezalapján, hogy inkább humán vagy reál beállítottságú vagy e. Nem egy utolsó szempont még 3 fontos dolog +egy ami egyén függő. 1. el tudod e végezni: Tehát a kompetenciáid megütik e a szintet hozzá. 2. tetszik e az adott szak, mert ha nem úgy kínszenvedés is lehet mialatt tanulod és miután már benne dolgozol. 3. Beszélsz e nyelvet: Az egyik legfontosabb ebben az életben a nyelvtudás, bár sok olyan szakma van, ahová talán nem olyan fontos...viszont ha olyat választasz, amit abszolválsz ügyesen és lesz egy diplomád...azzal találod szembe magadat álláskeresőként, hogy bizony ide kérik a minimum B2 angol nyelvvizsgát. +1 ami egyénfüggő az pedig a kereslet...mennyire fontos a számodra, hogy jól keress...kb ennyi ezek azok a fontosabb dolgok, amiket magadtól is meg tudsz válaszolni. (A többi a tesztben)
2023. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
előző voltam és amit pontosítanék. Ha tanulmányaidat a legközelebbi egyetemen akarod folyatni, akkor érdemes elmenni az egyetem "Egyetemi Nyílt Napjára" viszont, ha nincs ilyen kritérium, akkor "EDUCATIO Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás" Itt az összes egyetem jelen van egy standdal ahol jelenlegi hallgatóktól és tanároktól kaphatsz válaszokat a képzéssel vagy az egyetemmel kapcsolatban. Ami jó benne, hogy izgalmas és sok helyin interaktív, így bevonják az embereket egy-egy szakma rejtelmeibe, ezáltal átfogóbb képet kapsz arról, hogy milyen érzés is ebben a szakmában dolgozni vagy tanulni.
2023. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

3-as

Milyen területek érdekelnek?

- Egyenlőre úgy érzem leginkább a műszaki,gazdasági,IT területek érdekelnek?

Miben vagyok jó?

-Mivel hegesztő vagyok leginkább abban dolgoztam,és karbantartó pozícióban. Néha otthon szerelek autót de csak magamnak,családtagoknak. Éppen ezért nem tudom hogy másban meg állnám e a helyem.

Milyen a személyiségem?

- Erre konkrét választ nem tudok adni,mivel szerintem magával mindenki elfogultabb és inkább a jót sorolja fel,erősíti személyiségként. Barátok,családtagok,ismerősök szerint jó ember vagyok,néha kicsit szétszórt,feledékeny. Szerintem pozitívum bennem hogy:ami érdekel azt nagyon rövid idő alatt megtanulom,szeretem az embereket,a társaságot,csapatban dolgozni,de egyénileg is,néha viszont szeretek magamban lenni,egyedül a gondolataimmal,könnyen baratkozom,szeretek segíteni másokon.

Negatívum:könnyem ideges leszek,nem szeretem ha valaki követel és nem kér,ezt a saját fonokomtol sem tűröm,ha valamit nem akarok megcsinalni nehezen veszem rá magam hogy elkezdjem,rosszabb napjaimon kb semmit nem tudok úgy megcsinalni ahogy kellene,ha valami nem sikerül teljesen depressziós leszek

Igazából ennyit tudok mondani magamról,azt hiszem kb ilyen vagyok.

2023. okt. 7. 21:54
 8/16 A kérdező kommentje:

5-ös

Hogy humán vagy real inkább,azt nem tudom eldönteni. Ugyanis szerettem mindig az informatikát,gépészetet,matekot is,igaz abból gyengébb vagyok,aztán törit kinem állhatom,hányok tőle,az irodalom egész érdekes,az angol nyelvet egyenesen imádom. Tehát amint láthatod vegyesen van az érdeklődési köröm szerintem.

Beszélek e nyelvet?

- Amint ugye írtam is nagyon szeretem az angolt,ebből kifolyólag olyan B2 vagy talán kicsit jobban is beszelem. Emelt érettségit tervezek belőle.

Mennyire fontos a bér?

- Elsődleges célom az lenne hogy olyan munkát végezzek amiben el tudom képzelni magam akár 30-40 év múlva is. De sajnos elég szegény családból származom (ezért is akartam minél hamarabb dolgozni) és így fontos hogy jó keresetem legyen. Jól keresni pedig úgy szeretnék hogy ne kelljen külföldre költöznöm vagy folyamatosan ott dolgoznom távol a családtól. Inkább szülőhelyemhez viszonylag közel szeretnék dolgozni.

2023. okt. 7. 22:11
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

5 vagyok… ez mind nagyszerű, hogy ezt leírod nekünk, de ezzel nem leszel előrébb, mivel nem mi akarjuk eldönteni neked, hogy mi legyél. Végezd el azt a tesztet. Menj el az EDUCATIO-ra és esetleg nézd meg egy-egy szak mintatantervét. Terelgeti tudunk téged, de te vagy az egyetlen egy ember aki igazán tudja, hogy mit akarsz lenni.


Amit kiemelnék a válaszodból: könnyen ideges leszel, és könnyen felejtesz persze ez kompenzálható azzal, ha valami olyat tanulsz amit szeretsz…az ember akkor lesz ideges ha mások idegesek ugyancsak…milyen szakmákra igaz ez? Főleg azon szakmák amelyeknél vagy maga az ember egészsége van a központban vagy a pénzük, de akkor is ha nagy felelősség nehezedik rád.


Az első legfontosabb, hogy olyan szakot választ ahol nem tanulják azt amit utálsz. Pl töri mert olyan szakot lehet abszolválni amit szeretsz vagy tűrhető, de olyat nem amit utalsz plGTK ott van töri az biztos. A történelem általában az egyetemen kézen fogva megy a történelemmel tehát a humán irányba lehet nem nagyon kacsingatnék a helyedben… így marad a műszaki, viszont ha a matek sem megy akkor nem tudom…valamikor csak el kell fogadni, hogy Bem mindenkinek való az egyetem, viszont próbálkozni mindig szabad én azt mondom.

2023. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy nem megy a matek. Csak nem vagyok egy zseni belőle.
2023. okt. 8. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!