Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Újrakezdőként nekivágtam egy...

Újrakezdőként nekivágtam egy olasz nyelvtanfolyamnak. (Kb 1 évet tanultam olaszul, viszont 8 évvel ezelőtt.) Abszolút kezdő csoportba tettek, viszont nem tanultam semmi újat. Hogyan tovább ?

Figyelt kérdés

Elvégeztem azt az időszakot amit kifizettem, de semmivel nem lettem előrébb.

Az egyel feljebbi szintet nem ajánlották, én meg ott ragadtam a kezdő csopiban.

Viszont akikkel most mennék a "feljebbi szintre" ők sajnos még mindig nagyon keveset tudnak ezért megintcsak lassan tudnánk haladni.


Én azért választottam ezt a helyet, mert ennek jó ára volt, plusz bíztam benne, hogy tudok majd a csoport társakkal együtt gyakorolni.

Viszont nem igazán jöttek be a számításaim.


Ha van itt olyan, aki eljárt valamilyen tanfolyamra/tanárhoz, akármilyen nyelv órára, ami BEVÁLT neki, az kérem írja már meg, hogy mennyi idő volt (pl amíg már meg tudta értetni magát azon a nyelven), hogyan folyt a tanítás, heti hány óra, mennyibe került, mikor érezte, hogy már elég órát vett, stb...


Én azért tanulok olaszul, mert egyebek között ez az egyik hobbim.

Eleve szeretem a nyelveket, de sajnos angolul a suliban nem tanítottak meg rendesen, szóval azt a nyelvet sem beszélem biztonságosan.

Egy darabig nem is kedveltem a kötelező jellege miatt, viszont az olasszal ez teljesen másként van.


Szóval olaszul meg akarok tanulni.

Voltam már kint kb 1 hetet Olaszországban, angolul és olaszul kommunikáltam, nem éreztem elveszve magam, de szeretném végre biztonságosan beszélni a nyelvet!


Lehet, hogy ez a suli lapát lesz, de a Ti módszeretekről írjatok legyetek szívesek!

Ugyanis érdekelne, hogy hogyan néz ki egy sikeres nyelvtanfolyam/ tanárral való tanulás stb...

Tehát az egész felépítése.


Sajnos nincs túl sok szabadidőm, se pénzem, de legalább erre próbáltam eddig is keríteni.

Sajnos eddig sikertelenül.


Kicsit elkeseredett vagyok emiatt, hogy ennyi idő és ennyi pénz veszendőbe ment, mert máshol lehet hogy összejött volna, de pont emiatt kérdem a tapasztalataitokat!


Köszönöm szépen, hogy elolvastad!



2023. júl. 26. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
93%
Már meg ne haragudj de teljesen igaza van a tanfolyamnak. Egy éves tudásra ami NYOLC ÉVE volt nem lehet alapozni egy második fokú tanfolyamot (gondolom megjelölés szerint ez lesz az A2).
2023. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én full nulláról kezdtem az olaszt, első két hónapban magán óráim voltak heti másfél óra. Aztán utána bekerültem egy csoportba akik akkor már kb fél éve tanultak olaszul, féltem, hogy nem fogok tudni bekapcsolódni de simán ment. Főleg azért mert az órákon kívül is minden nap foglalkoztam az olasszal. Csináltam egy csomó feladatot pluszban, néztem videókat az adott nyelvtani részről úgyhogy hamar felfejlődtem.

Ezután még kb másfél évig jártam minden héten az órákra (90 percesek voltak) és nagyon sokat fejlődtem. Viszont akik tényleg csak a heti egy órán olaszoztak, azon kívül semmit, még a házit se csinálták meg, azokon látszott, hogy nem fejlődnek. Lehet, hogy nálad is inkább ez a probléma. A tanfolyam jó dolog tud lenni, de szerintem csak akkor, ha mellette is hajlandó vagy időt és energiát fordítani a tanulásra, mert heti 2-3 óra kevés megtanulni egy nyelvet.

2023. júl. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!