Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre menjek? KJE,...

Melyik egyetemre menjek? KJE, EDUTUS, EKKE vagy THE?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tudom, hogy nem valami erős egyetemek, de nekem az a lényeg, hogy el tudjam végezni és, hogy a tudásomat tudjam belőle kamatoztatni. Azt szeretném, hogy a diploma érjen valamit, ha elvégzem az egyetemet, ne fölösleges évek legyenek. Akik végeztek az alábbi egyetemeken, az most hol tart? Nyilván az is benne játszik, hogy nem tudtam sok pontot összegyűjteni és most ki tudja, hogy bírnám-e erősebb egyetemeken.


Én inkább végeznék olyan egyetemen amely teljesíthető és tudok érvényesülni utána, mint, hogy erősebb egyetemre menjek, és kihulljak a többiekkel együtt. Meglehet, hogy nem látszik, de én komolyan gondolom az egészet.


Turizmus vagy gazdálkodás és menedzsment szakra mennék. Elsőbbséget élvez mondjuk nekem a turizmus, szóval akik ott végeztek vagy odajárnak kíváncsi lennék a véleményetekre.


2023. okt. 9. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

"Azt szeretném, hogy a diploma érjen valamit, ha elvégzem az egyetemet, ne fölösleges évek legyenek."

Bocsi, de akkor ne ezekre jelentkezz. Amúgy a felsoroltak közül talán még az Esterházynak van minimális neve, bár az is inkább csak a pedagógusképzések miatt. Oké, nem kell Corvinus-t végeznie mindenkinek, de azért van egy egészséges átmenet aközött, meg mondjuk a THE között, ami közröhej tárgya lett idén azzal, hogy több szakjuk is 200 pont alatti ponthatárral indult, ami azt jelenti, hogy 2-es, gyenge 3-as középszintű érettségikkel is bejutottak oda. Ez alapján azt gondolom, joggal alakulhatott ki egy nem kimondottan hízelgő kép a felvettekről.

Ha csak annyi kell, hogy legyen egy diplomád és elmondhasd magadról, vagy átképzed magad, vagy utána akarsz még valami normálisabb nevű egyetemen mestert végezni, akkor végülis a célnak megfelelnek, minden más esetben a legnagyobb jószándék mellett mondom, hogy felejtsd el ezeket az egyetemeket. Hidd el, utólag nagyon bánni fogod, hogy elcsesztél ugyanúgy 3-4 évet, mintha máshova jártál volna, cserébe alig hívnak be állásinterjúra.

Turizmus szakot indítanak Miskolcon, Nyíregyházán, Veszprémben... és ezek se a klasszikus "közgazdász fellegvárak", de még mindig ezerszer több értelme van egy ilyen helyre jelentkezni, mint bármelyik általad felsoroltra.

2023. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

Ha azt akarod hogy a diplomád érjen valamit akkor miért ilyen hulladék egyetemeket sorolsz fel?


"Turizmus vagy gazdálkodás és menedzsment szakra mennék."


Ezek pedig akkor is értéktelen szakok maradnak ha egyenesen a Harvardon végzed el.


Egyébként ELTE, BME, Corvinus, Semmelweisre menj de ne ilyen semmitmondó szakra.

2023. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Felét azt se tudom mi. Noname büfé egyetemeket felejtsd el.
2023. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
EKKE-t felejtsd el,csak a pedagógusi képzési területen van bármi presztízse.
2023. okt. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%
Ezek mik?
2023. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!