Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre menjek ezek...

Milyen egyetemre menjek ezek alapján?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Végzős leszek az idén, pályaválasztás előtt állok. Ha van rá lehetőségem, szeretnék egyetemre menni. Amit tudni kell rólam, hogy szeretek emberekkel foglalkozni,segíteni nekik, emellett kiskorom óta imádom a lovakat, rendszeresen járok lovagolni. Először pszichológiára gondoltam, amit utána továbbvinnék lovasterápiás irányba, viszont látva a magas ponthatárokat le kellett róla mondanom sajnos. Tudtok nekem hasonló szakokat, esetleg képzéseket ajánlani, amivel nagyjából ebben az irányban, az emberekkel, illetve állatokkal tudnék foglalkozni? Negatív kommenteket nem kérek, rengetek helyen nézelődtem, átolvastam a szakokat viszont érdekelnének vélemények, tapasztalatok is.

2023. aug. 3. 14:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%

Miért akarsz egyetemre menni ezek alapján?


Egyébként agrár területen vannak egyetemi képzések.

2023. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Agrár terület nem igazán érdekel. Ahogy írtam, ez az ember-ló kapcsolat érdekelne. Csak nemtudom ezt hogyan lehetne felépíteni, illetve mivel lehetne kiegészíteni, ha már a pszichológia nem jön össze. Oda írtam azt is hogy akár tanfolyamra,képzésre is mennék, nem feltétlenül egyetemre
2023. aug. 3. 15:06
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mik az erős tárgyaid és mik a legproblémásabbak?

Emberekkel meglepő módon a társadalomtudományok foglalkoznak.

Szociológia, pszichológia, andragógia, szociális területek, politológia (elvben), egyes stat metódusok is.

2023. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Ez az a baj, édeskevés infó. Sajnos se a felsőoktatást, se a felvételit nem érdekli, hogy téged mi érdekel. Az számít, miből vagy jó, milyen tantárgyak az erősségeid. Egyébként ember-ló párosítás a lótenyésztő, lovassportszervező agrármérnökin kívül eszembe se jut hirtelen, és az is egy kamuszak szinte xd.
2023. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

#2: ok, de én a leírtak alapján (ha nem akarsz lótenyésztő lenni, illetve nincs meg benned az elszántság, hogy sok tanulással pszichoterapeuta végzettséget megszerezz) két dolgot tudok elképzelni:

1. utánaolvasol dolgoknak, felépíted önmagad, informális médiumokon keresztül felépíted magad, könyveket írsz, előadásokat tartasz stb., és amolyan "lósuttógó" leszel

2. meghagyod ezt az egészed egy szép hobbinak, és másból keresel pénzt

2023. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyógypedagógia, utána szakosodhatsz lovasterápiásnak
2023. aug. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
#6: ez jó ötlet, csak kérdés, hogy a kérdező elhivatott-e eléggé ahhoz, hogy a gyógypedagógiát elvégezze.
2023. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hatost támogatom, egy ismerősöm is ezért ment gyógypedagógiára, az jó útnak tűnik.
2023. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azon a vonalon indulj el hogy milyen tantárgyak mennek. Sajnos egyik egyetemen se fogod pontosan azt tanulni ami érdekel. Ezért inkább tantárgyakra koncentrálj és később majd kitisztul hogy mit szeretnél
2023. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Üdv a kamuszakról kedves négyes 😅De nem is kérem, hogy kifejtsd mert igazából nem is vagyok rá kíváncsi, de gondolom egy percet nem jártál erre a szakra csak hogy tudd miről is beszélsz valójában.

Viszont hogy a kérdezőnek is reagáljak, a Lótenyésztő szak tényleg nem lesz jó neked ha az agrár vonal nem érdekel, mivel ez nem csak a lovakról szól ahogy néhányan gondolják.. én is azt tudom ajánlani mit előttem gyógypedagógia majd lovasterapeuta vagy gyógytornász és lovasterapeuta. Mivel lovasterapeutának csak erről a kettőről + az általad említett pszichológiáról mehettél volna.

2023. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!