Hova menjek egyetemre?

Figyelt kérdés

Konkrétan semmi motivációm nem maradt, minden változik az érettségiben meg a pontokban, és csak egy emeltem lesz (angolból, ami kb ma már elvárás...)

Gimnáziumban vagyok, és őszintén az olvasás, írás és talán az informatika érdekel. (egy 80%os érettségit tettem belőle már előrehozottként, ami most igencsak nem fog érni kb pontot, hiába 5ös.) Gondolkodtam, hogy emelteznék belőle, de nem voltam emelt fakton, és nem hiszem, hogy meg tudnám ugrani azt a szintet. A családom nagyon azt akarja, hogy Pestre menjek egyetemre, de én még nem hogy egyetemet nem találtam, olyan szakot sem, ami megfogna, tetszene és utána tudnék is kezdeni valamit... Van még valami ilyen cipőben?



2023. júl. 30. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz magadnak, akkor matekos-infós szakra mész. Ha ezen belül inkább humánosnak tartod magad, vagy érdekel a történelem és társadalomismeret, akkor gazdasági szakokra, ezen belül is inkább marketing vagy turizmus vagy alk. közgazdaságtan. Ha annyira nem vagy humános, akkor pénzügy-számvitel vagy gazdálkodás és menedzsment. Ha szeretnél külkereskedő lenni, külföldiekkel sokat tárgyalni, akkor nemzetközi gazdaságtan.


Ha tényleg érdekel az infó, akkor meg menj informatikai szakra, talán a leglájtosabb a gazdinfó ezek közül.

2023. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából inkább humánosnak tartom magam, és köszönöm a tippeket!
2023. júl. 30. 11:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor marketing vagy szociológia. Ez a két leghumánosabb matekos szak.
2023. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Halihó! Szintén így vagyok, még szakot se/alig találtam ami érdekelt volna, hiába olvastam egy csomót utána honlapokon (bár hogy mit lehet elhinni a cukormázas szavakból azt nem tudom...) , csak én már érettségiztem májusban. Szintén inkább humános vagyok, esetleg angolos. Kihagyok 1 évet mielőtt jelentkeznék (nyelvet tanulok, kipróbálok új hobbikat, tanulok jogsira, mivek sok állásnál nem hátrány ha van, ... ) Megpróbálok motivációt találni mert szeretnék egyetemre menni és kitörni a családbeli 'max technikumból'... Anglisztikáról olvastam, hogy rengetegen jelentkeznek meg túltömítés van, tolmácsként-fordítóként nem egyszerű elhelyezkedni kapcsolatok nélkül, még egy nemrég végzett ismerős is intett tőle. Kreatív területre vagy óvodapedagógusra gondoltam először, de mivel (sajnos) számít a pénz valószínűleg valami gazdasági (marketing?) lesz nekem is a többi meg megy hobbinak (és esetleg leendő vállalkozásnál is jól jönne mondjuk a tudás🤔) Bár az összes évfolyamtársam egyetemre megy, szóval néha gyötrődöm, hogy nekem is velük kellett-e volna tartani most hogy változik 2024-től a rendszer😅 és elveszettnek érzem magam🧍‍♀️

Sorry, ha hosszú lett.


Kitartást és sok sikert <3

2023. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, picit megnyugtattál, hogy nem vagyok egyedül ^^” neked is sok szerencsét és sikert majd<33
2023. júl. 31. 13:13
 6/6 anonim válasza:
76%
Ha humánosnak érzed inkább magad, akkor szerintem mindenképp végezd el az ELTE pszichológiát, majd egészítsd ki a klinikai szakpszichológusi végzettséggel; humán tárgyból lehet érettségizni, elég humános is, és jól keres nagyon, különösen, akkor ha elvégezte a klinikai szakpszichológusit, vagy magánban rendel. Ha érdekel az info, akkor azt tudnám javasolni, hogy próbáld meg valamelyik informatikai szakot: akár mérnökinformatikust, programtervező-informatikust, gazdaságinformatikust vagy esetleg kiber biztonságit. Esetleg még a közgazdaságtan, ha érdekel.
2023. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!