Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetne úgy iskolát alapítani,...

Lehetne úgy iskolát alapítani, hogy csak osztályozó vizsgákat szervez?

Figyelt kérdés

Nézegettem egy ismerős gyerekének az órarendjét, s teljesen betáblázták őket. Ekkor merült fel bennem, hogy pl. rajzból, technikából lehetne nyáron osztályozóvizsgás tábort szervezni, akkor annyival kevesebb óra évközben.

Na de lehetne-e ilyet csinálni?



2023. okt. 14. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

A konkrét válasz lent van.

Lehetne lehet, csak szinte senki nem vállalja be. Gondolj bele egy iskola alapítása rohadt nagy nyűg, főleg úgy, hogy tanárhiány van.

Először is. Meg kell teremteni az anyagi hátteret (tehát lesz aki/ami finanszírozza a sulidat), ami fixen meg lesz a következő mondjuk öt-tíz évben. Meg kell oldani a gyerekek etetését, és kell egy megfelelő méretű épület, amit vagy bérelsz(rohadt sok pénzért), vagy megveszed, vagy bánom is én hogy, de legalább öt évre kell bérelned ha bérled.

Ja, és kell gyerek, akik után fizeted a tanárokat. Az első pár évben garantáltan nagyon kevesen fognak oda járni.



Ami konkrétan kérdésedet illeti. Lehet, de nem tudom, hogy ez eltérőnek minősül e a NAT-tól, mert ha annak minősül, engedélyeztetned kell, vagy elfogadják, vagy nem. Egyébként mi értelme van ezeknek a tárgyaknak, ha osztályozót kell tenned belőle? Ezzel szerintem ugyan úgy kitolsz a gyerekkel. értem én a táborosdit, de addigra sokszor már nagyon ki vannak fáradva, semmi kedvük nem lenne hozzá, nem figyelnének. Ergó otthon kéne készülniük ami megint nem jó.

2023. okt. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az lett volna, hogy ugye megcsinálják rajzból meg technikából, és akkor suliidőben ezek a tárgyak nem lennének.

De csak úgy felvetődött bennem, durva milyen iskolai terhelés van.

2023. okt. 21. 11:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem gáz tantárgyak, hacsak nem műv.5.törit tanítanak minden órán, illetve teknikán valami elméletet.


Amúgy szerintem ezekből nem lehet osztályozót csinálni - mármint hogyan? Gyere Sanyika fess nekem valamit, vagy mire gondolsz? Szerintem nem kivitelezhető.


Mondjuk az állami iskolákban a "hit és erkölcstan" nevű tantárgyat inkább ki lehetne ütni...de így ahogy van.

2023. okt. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Minden oktatott tárgyból van osztályozó.
2023. okt. 25. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát 4es hogyan mész osztályozóra teknikából, kiváncsi vagyok a kivitelezésre. Lehet, hogy van, de pl a szakképzésben nem véletlenül nem volt 8 évvel ezelőttig osztályozó a gyakorlati tárgyakból...mármint a trv szerint sem
2023. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van abból is elméleti rész, nekünk felsőbb évfolyamon pl. fizika volt benne, meg méretezős rajzolás. Gyakorlatot meg lehet hosszabb idő alatt is megcsinálni. Valahogy majd megoldják, régen is ki lehetett hagyni egy évet, akkor is megoldották.
2023. okt. 29. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!