Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszkalkúliával és úgy, hogy...

Diszkalkúliával és úgy, hogy matekból nem érettségiztem el tudnám végezni a vállalkozási ügyviteli ügyintéző tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Mennyire sok matek van benne? Kérlek ha tudtok válaszoljatok is, ne csak az igen-nem opciót jelöljétek be!



Hálásan köszönöm a válaszokat!



2023. okt. 15. 08:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, el tudnám.
Nem, nem tudnám.
12 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
87%

Középfokú végzettséggel nem nagyon lesz ezzel munkád, vagy nem emiatt.

Azért van egy elég vaskos matematikai alapozója az OKJ-s képzésnek ennek tetejében.

2023. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. okt. 15. 09:29
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Lehet, hogy nagyon nehezen el tudnád, de minek?! Nem élveznéd sem a képzést, sem a munkát.


Miért nem tanulsz valamit, amiben jó tudsz lenni és aminek értéke van?! Például van itt mellettünk (Németországban, de Budapesten is van ilyen) egy műhely, ahol kerámiákat (bögréket, tányérokat) lehet festeni. Be lehet jelentkezni, azt hiszem 3 órás turnusokban, választasz magadnak egy vagy több nyers edényt, kifestegeted, utána azt kiégetik és egy hét múlva értemehetsz. Tudod milyen népszerű?! Online lehet bejelentkezni és folyamatosan tele van! És nem ám gyerekekkel, hanem felnőttekkel, akik ide járnak kikapcsolódni. Barátnők, baráti társaságok, idősebbek, fiatalok… én is voltam a lányommal, innen ismerem. Nagyon klasszul meg van csinálva!


És rengeteg ilyen ötlet van, az emberek egyszerűen éhezik a normális programokat, kikapcsolódási lehetősègeket, sportokat… alig lehet családoknak normális programokat találni!


Szóval kicsit nézz körül szerintem milyen ilyesmik vannak, nézz körbe a neten, milyen vállalkozások vannak nyugaton! Tanulj valami normális, értékteremtő szakmát.

2023. okt. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

1, mképesem és adótanácsadó végzettségem van matekérettségi nélkül.

Kb nulla matek kell hozzá. Ahhoz nem kell tudás, hogy az écs számítását bepötyögd a gépbe órán és vizsgán.

2023. okt. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
71%

jó kis munkahelyed van, hogyha annyi a dolgod, hogy a vállalat által vásárolt szoftverbe bepötyögöd a dolgokat


nekem nagyon sok komplex excel táblát kellett megcsinálnom

nem is tudom hány pötyögős mancikát kellene felvenni, hogy a táblák munkáját valaki puszta erőből számolgassa


hogy lehet így adótanácsokat adni egyáltalán? milyen alapon?

2023. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

5, félrebeszélsz. A kérdés a tanfolyam volt.


Olyan alapon adok tanácsot, hogy megvan hozzá a tudásom és a képesítésem (és a regisztrációm is).

Te excelt pötyögsz, én működtetek egy saját könyvelőirodát.

2023. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. okt. 15. 12:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Még várom a válaszokat!
2023. okt. 15. 15:46
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Sajnálom, de nem hinném.


Mivel felmentett voltál matekból, feltételezem, hogy az alapokat sem sajátítottad el megfelelően

és ehhez még jön egy ilyen részképesség probléma.

Emlékszem, hogy volt olyan osztálytársam aki szinte remegve várta, hogy megkapja a felmentését matematikából, nos megkapta, de ez roppant mód behatárolta a mozgásterét.


Itt nem komplex függvények elemzésére kell gondolni, de neki pl. azzal is gondja volt, ha meg kellett határoznia, hogy 7-9 az mennyi.

Ha ez ilyen mérvű nálad, akkor szerintem keress más tanfolyamot.

dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
#9 Ugye tudod hogy aki fel van mentve matekbol az nem elso osztalytol fel van mentve? 😂😂😂
febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!