Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tudnak azok akik jobbak...

Mit tudnak azok akik jobbak matekból mint a többiek?

Figyelt kérdés

Faktton 20 emberből csak az ír ötös dogákat aki magántanárhoz is jár, a többiek jó esetben hármasokat írnak.

Fizikából és matekból szereztem eddig két egyest, hiába tanultam rájuk az internetről és füzetből.


Az a néhány ember mit tudhat, hogy ötöst írnak?


Már megkérdeztem őket hogy magyarázzák el a feladatot, de a vége az lett hogy ők se nagyok értik, csak csinálják, de mégis jobb dogát írnak mint az összes többi ember a csoportban.


Gondolkoztam azon hogy lemondom a fakttot, mert a tanárok se annyira jól magyaráznak, ez meglátszik a csoportok jegyein.



2023. okt. 17. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Streberek
2023. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy magántanár extrában elmagyarázza nekik az adott témakört, odafigyel rájuk, segít azoknál a részeknél, amik extra magyarázatra szorulnak, valamint látja, hogy mit kell jobban gyakorolni, ehhez megfelelően oszt ki extra feladatot.


Szóval szimplán azért jobbak, mert a megértési folyamatban segítenek nekik, valamint TÖBBET GYAKOROLNAK.


Megoldás? Gyakorold halálra magad, amíg nem lesz a feladatgyűjteményben, órai példákban olyan feladat, amit gondolkodás nélkül, automatikusan meg tudsz oldani.


Jah és attól, mert valamit meg tudsz csinálni, nem leszel jó tanár. Ne is várd el azt, hogy majd egy diák magyaráz neked. Csináld magadnak, ne sajnáld az időt és energiát, csak csináld és meglesz az eredménye.

2023. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

- Ismerik a témában szereplő fogalmakat.

- Tudják, hogy minek mi a szerepe.

- Látják, értik a témában és a témák között a viszonyokat, viszonyulasokat, kapcsolatokat, kapcsolódásokat, összefüggéseket.

- A megszerzett tudás nem csak a fejükben vagy nyelvi szintén van jelen számukra, hanem tudják is alkalmazni a megértett, megszerzett információt.

2023. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 steven95 ***** válasza:
100%

Szívesen segítek bármilyen témaban, ha gondolod. Nekem nyugodtan tehetsz fel kérdéseket, higy mit nem értesz.


Tudom, rossz hogy van benned érteni akarás és úgy látod Te ehhez mintha kevesebb lennél. Van egy adottság akik fogékonyabbak a tudásra, ez tagadhatatlan, a többieknek meg szerencse és több küzdelem. Sok esetben egyéni odafigyelés kellene ami csoportban nehezen kivitelezhető, mint magántanárnál. Mindenkinek máshol hianyos az ismerete, ezt kellene a tanárnak felmérni, de az oktatasi rendszer nem erre van berendezkedve. Persze azt feltételezve hogy nem elmismásoltad a tanulást. S azt is megértem ha az embernek nincs sikerélménye, az nem is motiválja tanulásra. Ilyen az élet.


De visszatérve. Ha van egy téma, amiben elakadtál, kérdezz engem halál nyugodt, s kiderítjük közösen. Szívesen segítek. 27F

2023. okt. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4.


Igazából addig nem szabadna tovább menni az adott anyagban, ameddig az adott diák nem érti, nem tudja alkalmazni a megszerzett tudást.


De ehhez sokszor kevés az idő, valamint a tanár és a diák is sokszor hanyag, káros szokásokkal rendelkezik.

2023. okt. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az idétlen mindennapos tesi helyett (aminek kapacitás és tornaterem hiány miatt semmi értelme), inkább mindennapos mateknak több értelme lenne. Én ugyan rühellem az egész oktatási rendszert, szerintem full felesleges baromságokat kell tanulni 12 éven keresztül, de a matek az egyetlen olyan értelmes tárgy, ami még logikai készség fejlesztésére is alkalmas, és mégha nem is használ valaki sose másodfokú egyenletet meg cosinust, akkor is fejleszti a gondolkodást, ezért hasznos.
2023. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6.


A jelenlegi matematika oktatás is csőd.

Jelenleg a sablonos gondolkodást fejlesztik, nem az általános problémamegoldást.


Matematikában a logikai gondolkodást a bizonyítások levezetése fejleszti a legjobban.


De ez kicsit van jelen, elenyészően, emelt szinten.

2023. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"vége az lett hogy ők se nagyok értik, csak csinálják"


Pontosan: csak begyakarolják a típusfeladatokat

2023. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Többeknél előfordul, hogy értenek valamihez, ám az ismeretanyagot nem tudják hatékonyan, normálisan átadni. Nem mindenki való tanárnak.
2023. okt. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!