Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 35 éves korban megéri orvosnak...

35 éves korban megéri orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés
Vagy már idős vagyok az orvosi képzésre?

2023. nov. 6. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Megéri. Az orvosok általában nem 65 évesen mennek nyugdíjba, sokan 70-80 évesen is praktizálnak még, persze nem teljes állásban.


Amit érdemes megfontolni, hogy 6 év az ÁOK és akkor még nem voltál rezidens, ami szakterülettől függően +több év. De itt már lesz kereseted.

Orvosnak csak nappalin tudsz tanulni, ami mellett nem nagyon fogsz tudni dolgozni, nagyon maximum alkalmi,beugrós munkákat vállalni néha, így át kell gondolnod, hogy van e olyan anyagi forrásod, ami megengedi, hogy 6 évig csak a tanulásra fókuszálj főállásban.

2023. nov. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon necces. Függ attól is, hogy nő vagy vagy férfi, ugyanis egy nőnek ha gyereket tervez akkor kilőve, egy férfi pedig ha családot, szintén nem megoldható. Ugye 6 évig el kell tartson valaki, mert csak nappalin van orvosképzés.

Szóval nehéz megmondani, mert nem ismerjük a háttered.

Én a korod miatt a nemre szavaznék.

2023. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. :)
2023. nov. 6. 21:08
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Mostmár szóbeli is lesz, nem tudom hogy ott ezt mennyire veszik hátránynak, ugye ez is egy jó kérdés
2023. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
84%
Igaz nem orvosnak tanulok de most 45 évesen diplomázok ápolónak. Előtte közöm se volt az eü-höz csak megszerettem egy véletlen jött munka alkalmával idősek otthonában. Sose késő azt csinálni amit szeretnél.
2023. nov. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A szarkasztikus énem azt válaszolná erre a kérdésre, hogy 35 alatt sem éri meg orvosnak tanulni...


Van olyan Nobel-díjas orvos, aki 35 éves korában kezdett dolgozni a kutatásán. Igaz, azért, mert addig tartott neki kellőképpen önállósodnia a pályán. Magyarországon hamarabb is eljuthatsz az önállóságig, de azért 10-11 évvel minimum számolni kell, és akkor leszel 46. Ebből az első hat év teljes zárda, a második négy-öt év pedig egy testileg, szellemileg, és lelkileg is nagyon megpróbáló munkavégzés, ami egy féléves tanulással és egy vizsgával zárul. Nem tudom, hogy mi a motivációd, de az biztos, hogy nagyon meg lesz próbálva, mikor a következő hat karácsonyodat és a 40. szülinapodat egy-egy könyv fölött görnyedve, a 45-ödiket pedig éjszakai ügyeletben fogod eltölteni. A közeljövőben a pénz sem fog felvetni, hiszen az orvosi egyetem mellett nem tudsz időbefektetéssel járó munkát végezni (a család is elég necces), és a tandíjra is elmegy 12 millió forint, plusz a megélhetési költségek. Az én véleményem az, hogy olyan ez, mint tizenkilencre lapot húzni, és nagyon együtt kell állnia a csillagoknak ahhoz, hogy megérje.

nov. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, így valóban necces.

Még a mentőápolón gondolkodom, de az csak okj-s szakma.

nov. 7. 07:50
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 mentőtisztnek tudsz egyetemen tanulni vagy ápolónak pl
nov. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!