Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek jobb matekból?

Hogyan lehetek jobb matekból?

Figyelt kérdés

Gimibe járok jelenleg (felnőtteknek), és imádnék progrmtervezőnek tanulni, de a matek...Nagyon érdekes a viszonyom a matematikával. Senki sem beszél arról, hogy mennyire okosnak is érzi magát az ember, ha sikerül megtanulnia egy pici matekot és megold hibátlanul feladatokat :D Mármint, el sem tudom képzelni, milyen érzés lehet kívülről tudni a calculust. De annyira elképesztően nagyon szeretném megtanulni...


A helyzet az, hogy egyszerűen nem tudom, hogyan. Mindenki mondja, hogy magántanár, stb, de például, van hogy tanulgatok YouTubeon pl, és NEM értem, akkor magántanárnál miért érteném, ha ugyanúgy magyarázza el? Nem lenne ez csak felesleges pénzkidobás? A matematika az ilyen különleges tantárgy, amihez születni kell?



2023. nov. 7. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megbuktam 11. osztályban matekból, utána pedig ötös voltam 12. osztályban. Annyi volt a különbség a többi tanárhoz képest, hogy az alap dolgoktól kezdte (nem az összeadástól, hanem attól, amikre az adott feladatok épültek), valamint hagyta, hogy én jöjjek rá a dolgokra, nem pedig csak magyarázott én pedig hallgattam. Szóval nem mindig felesleges pénzkidobás és nem feltétlenül kell rá születni. (Nyilván vannak reálosabb beállítottságú emberek, itt most a gimnáziumi matekról beszélek, magasabb szitű matekkal kapcsolatban nincs tapasztalatom.)
2023. nov. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A magántanárban pont az a jó, hogy látja, hogy mi az a dolog, ami gátolja a megértést, így személyre szabottan tud irányítani.

Audidakta módon, videókból nagyon veszélyes tanulni; ha van egy rész, amit nem értesz, akkor rögtön feladod, mert kérdezni úgysem tudsz, hogy ez most miért van, a videó meg annyira nem részletes, hogy minden csipp-csupp dologra kitérjen. Ráadásul én már nem egy videóval találkoztam, ami tele volt hibával... Sajnos ezek nincsenek szakmailag lektorálva, egy hozzá nem értő pedig nem biztos, hogy fel tudja mérni a videóban elhangzottak relevanciáját.


Ha gondolod, írj rám privátban, adok egy-két online órát, utána meglátod, hogy jobb-e magántanárral a dolog vagy sem.

2023. nov. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 steven95 ***** válasza:
Szia, rám is írhatsz, szívesen segítek, szeretek matekot magyarázni, egyetemi Bsc szintig. :) 27F
2023. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A magántanárnak rögtön elmondhatod, ha valamit nem értesz. De ha nincs érzéked a matekhoz, nem kell erőltetni, az születéssel eldől, hogy valaki humán vagy reál beállítottságú-e, ezért azt a szakmát sem kellene favorizálni. Miért nincs egy jó szakmád, amit szeretsz? Attól még elvégezheted a gimnáziumot, hogy az általános műveltséged növekedjen.
nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hááát... Ha meg szeretnéd tanulni, ne add fel, meg is tudod. Ez nem olyan ami születésnél eldől, ez sok mindentől függ, nyilván van olyan aki jobban érti, és olyan aki kevésbé, de ezt is meg lehet tanulni. Szerintem az, hogy youtube - ról tanulsz, az nagyon jó, csak ellenőrizd, hogy helyes -e! Ha pedig valamit nem értesz, biztos van olyan ismerősöd, aki szívesen elmagyarázza neked. Viszont ha ezek közül egyik se működik, vagy még mindig nem érted, akkor mindenképp keress fel egy magántanárt!
nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!