Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan legyek jobb matekból...

Hogyan legyek jobb matekból és programozásból?

Figyelt kérdés

39%-os lett az első matek érettségim, de felvettek Programtervező informatikusra. Elmentem, mert mindig is játékfejlesztéssel akartam foglalkozni.


Jártam egy félévet, ami nem sikerült, aztán mérnökinformatikusra mentem és 3szor sem sikerült (az fontos, hogy nem fektettem bele sok időt és sokszor inkább úgy tűnt, hogy véletlenek folytán sikerül vagy nem sikerül. Általában az elméletet nem értettem. Nem tudtam, mi a lényege a függvénynek meg a határértékszámításnak.)


Megpróbáltam újra a matek érettségit, különtanárhoz is jártam, mert már nem értem el a minimum ponthatárt, aztán rosszabb lett (19%). Nem tudom, mit rontottam el, de nem mentem megtekinteni, mert nagyok sokáig nem aludtam, aztán 10 óráig aludtam:D 75% kellene, úgyhogy nem tudom, hogy javítsak rajta.


Még mindig játékfejlesztéssel foglalkoznék, de tanulhatnék 3D-s modellezést is (a tavaszi féléveket alatt főleg ezt gyakoroltam, ami fejlődött is).


2016. nov. 4. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos akárhogy is úgy érzed, hogy ezzel akarsz foglalkozni, nem ez a te utad, ha a matek ennyire nem megy. Az informatika alapja. Ettől függetlenül erőltetheted, minden készséget lehet fejleszteni, de foglalkozni kell vele, és kell belefektetni időt. De ha nem megy, akkor nehogy később bánd meg, hogy x évet elcsesztél rá.

Legjobb, ha megpróbálod olyanban megtalálni az örömödet, amihez van érzéked (legbelül én is szeretnék egy saját, jólmenő vállalkozást, de tudom, hogy nincsenek meg hozzá az adottságaim, hogy jó és sikeres vezető legyek, illetve a sok cécót se bírnám szellemileg, amivel egy vállalkozás vezetése jár).

Ha tényleg úgy érzed, hogy ez a te utad, akkor nagyon sok energiát bele kell ölnöd, és úgymond önmagadat, a magánéletedet teljesen háttérbe kell szorítanod, ha az általad leírt eredményekből akarsz jobbat csinálni (illetve fejleszteni magad ezen a téren) sok sok sok, és még annál is több lemondással jár majd.

2016. nov. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Másik az, hogy egy idő után unatkoztam is, mert már előadás alatt fiktív nyelveket írtam vagy elmentem a könyvtárba.

Ha legalább más prog. nyelveket tanultam volna vagy ilyesmi.

Abszolút neki kezdenék egy grafikus motornak, de nem tudom a különböző nyelveket. Mindenki írja hogy " Amelyik nyelv szimpatikus.." de nekem egyik sem szimpatikus. Mindegyikben csak 5 tucat szabályt látok.

Elvégeztem közben egy OKJ-s képzést meg egy tanfolyamat, de ott is unatkoztam.

2016. nov. 5. 03:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem is tud lekötni, akkor miről beszélünk? Sajnos ahhoz, hogy rálátásod legyen a dolgokra, illetve később ki tudd alakítani esetleg a saját programozási nyelvedet (és nem utolsó sorban papírt szerezz arról, hogy programozó vagy) meg kell tanulni a létező nyelveket. Én például a jogsimból élek, de ahhoz, hogy papírom legyen róla, hogy tudok vezetni (kegálisan vezethessek) meg kellett csinálnom a vizsgát, stb, jogsit szerezni, és utána tudtam alakítani a saját stílusomat, kitapasztalni a dolgokat stb.

Nem attól leszel jó programozó, hogy van egy papírod róla, ez tény. Mint ahogy én se attól lettem jó sofőr, hogy jogsit szereztem. Hanem szívvel kell csinálni, beleadni mindent, hogy magadat a legjobbra fejleszd. Egyebek mellett nekem agrármérnöki diplomám is van, de az csak annyi. Sose érdekelt, nem foglalkoztam vele, és nem hogy leragadtam azon a szinten, amit elértem a diploma megszerzéséig, hanem még butultam is azon a téren, mert nem érdekel, nem foglalkoztam vele soha (és affinitásom sincs hozzá). Ami érdekel, illetve van hozzá érzéked, azzal foglalkozni kell, és törekedni arra, hogy a legjobb legyél. Nem egy nagy életcél, de taxisként arra törekszem, hogy a város legjobb taxisa legyek (udvariasság, pontosság, gyorsaság), ha meglátják az "utasjelöltek" az autómat, "versenyezzenek" érte, hogy ki utazhat velem, illetve legyek olyan maradandó a szakmában, ha valami véletlen történik velem, akkor emlékezzenek rám a kollégák és a törzsutasok valamiről, pl.: hogy "na ez a barom márpedig megmondta", vagy bármi.

2016. nov. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"a magánéletedet teljesen háttérbe kell szorítanod" Nincs magánéletem.


"elcsesztél x évet"


Gondolod, így látom? Nem akartam öngyilkos lenni, de nem is csináltam semmit.

2017. jan. 26. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!