Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közlekedésmérnök, Járműmérnök...

Közlekedésmérnök, Járműmérnök vagy logisztikai mérnök MSc képzésre érdemes továbbmenni?

Figyelt kérdés

Közlekedésmérnökként (kötöttpálya) végeztem és jelenleg ugyanezen a szakon mennék tovább, de az említett két szak is érdekel. A három lehetőség közül melyik érné meg leginkább anyagilag és a jövőben karrier szempontjából. És az se lenne utolsó szempont, hogy a 4 féléves mesterképzés alatt milyen gyakornoki lehetőségek lennének akár Győrben, akár Pestre történő ingázással.


Széchenyi István Egyetem mind a három esetben.



nov. 8. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Csak azt kell eldönteni, hogy állami cégnél vagy versenyszférába tervezel elhelyezkedni:

- Ha állami cégnél, akkor a közlekedésmérnök

- Ha inkább a versenyszféra érdekel, akkor a másik két szakon gondolkoznék

Véleményem szerint ez a kötött pályás terület elég konkrét és bizonyos mértékben lehatárolja a munkalehetőségek terét (állami cégek irányába). Karrier szempontjából a versenyszféra 100% jobban megéri. Sokkal többet lehet fejlődni, tanulni, más munkakörben kipróbálni magát az embernek, esetleg előrelépni magasabb pozícióba. Az állami cégnél pedig kevésbé stresszes munkakörülmények vannak, valamivel alacsonyabb bérezés mellett és az előrelépés kevésbe jellemző. Én állami területen mozgok ebben a szektorban, igaz nem mint közlekedésmérnök, de szellemi területen.

nov. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Csakis jármű, többi kuka.
nov. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 A többi miért kuka?
nov. 8. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Amit az 1-es írt akkora baromság. Nem csak a MÁV meg a BKV létezik, teherfuvarozást magánszolgáltatók csinálják, itt teljesen mindegy, hogy közlek vagy logisztikai mérnök msc-t csinálsz, bsc-vel is el lehet helyezkedni, csak későbbi előrelépéshez érdemes, hogy legyen valamilyen msc diploma.


Közlek bsc-ről jármű msc-re szerintem nagyon sok plusz kreditet kell pluszban csinálni, már ha egyáltalán lehet közlek bsc-vel jelentkezni rá.


A logisztikai mérnök msc meg lehetőség kvázi a közlekedésrtől független területén is elhelyezkedni, kérdés, hogy téged ez izgat-e vagy "vasutas" szeretnél lenni mindenképp.


Msc mellett nem gyakornoki lehetőséget kell keresni, hanem munkát. (levelező mellett simán lehet 40 órában dolgozni)

nov. 9. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Az a tanácsom, hogy ne anyagilag, vagy karrier szempontjából nézd, hanem azt csináld, amit szeretsz, azt vizsgáld, hogy mivel szeretnél foglalkozni a következő 10-15 évben!:)


Mindegyik területen van karrier út, és jól is lehet keresni, ha valaki profi a szakmájában.

nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Hát van hogy latok MÁV és társai allashirdetest, ahol vesznek fel vasuthoz/útakhoz (cég függvényében éppen melyikrol beszélünk) közlekedés és épìtőmérnököket. Ha jól emlékszem ilyen brutto 400 körüli összeget adnának bsc-s kezdő közlek mérnököknek. (Ha jól emlékszem a számokra, de sztem sajnos igen) Meg is találod ezeket a hirdetéseket ha körbe keresel a neten . Én megélni se tudnék belőle. Kozlekedésmérnökit nagyon nem ajánlom szemely szerint. Persze ha ehhez van kedved akkor csináld csak ne a végzés utan csodálkozz.. sok esetben itthon jó fizetés a nagy multicégeknél van csak. Azok meg gép/jarműipar illetve informatika/villamos iparágakban tevékenykednek.
nov. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Közleket nem ajánlom.
nov. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
1. Jarmu 2. Logisztika 3. Kozlek
nov. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!