Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan, aki gimiben gyengéb...

Van olyan, aki gimiben gyengébb volt az egyik kötelező érettségi tantárgyból, de mégis jóra érettségizett belőle?

Figyelt kérdés

Leírom az én példámat:


Egészen 5. osztálytól kezdve nem szeretem a történelmet, mert akárhogyan/akármennyire tanulom, szinte soha nem sikerül, csak 2-esre vagy 3-asra, és ez nagyon felbőszít, pedig mindig készülök óráról órára.

Talán legutoljára 8.-ban írtam több 5-ös töri dolgozatot, de azok még viszonylag könnyűek voltak, de most a gimis anyag sokkal nehezebb.


Nem tudom, hogy az én agyammal, felfogásommal van baj, vagy a tanár nem magyaráz normálisan, de számomra elég bonyolult a történelem, mert nagyon sok évszámot, helyszínt, személyt, cselekményt kell megjegyezni, és sokszor teljesen összezavarodom, pedig nagyon szeretnék ezen változtatni, hogy ne csak 2-es meg 3-as dolgozatokat írjak, hanem legalább 4-est, de már egyszerűen nem tudom, mitévő legyek, attól tartok, hogy így az érettségi sem fog sikerülni.


A magyarral, irodalommal, matekkal semmi gondom nincs, csak a matekot nem értem néha, de azt Youtubeon meg tudom nézni, nagyon jól elmagyarázzák.



Esetleg tudnátok valami jó tanácsot, tippet adni, hogy megkönnyítsem a dolgom?

Azért mégsem nézne ki szépen, ha 2-esre érettségiznék egy tanulható tantárgyból..


nov. 23. 18:02
 1/1 A kérdező kommentje:
+ még annyi, hogy az angol & német a két kedvenc, és top tantárgyam, mindkettőt imádom, és valószínűleg az idegennyelvvel szeretném majd továbbvinni.
nov. 23. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!