Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosiról átjelentkezni...

Állatorvosiról átjelentkezni áokra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy újra kéne felvételizni, de valaki aki esetleg így csinálta még kérem segítsen! Esetleg pár tantárgyat elfogadnak? Pl biofizika, sejtbiológia, kémia...

Elsősorban sote érdekelne

Lehet azt h passzivaltatok es ugy jelentkezek meg? Vagy egyszerre csak 1 egyetemmel lehet hallgatoi jogviszonyom?



nov. 26. 13:51
 1/10 A kérdező kommentje:
ui: talán latint is elfogadnák, de elképzelhetőnek gondolom, hogy semmit se:(
nov. 26. 13:51
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány félévet csináltál meg az állatorvosin?


Én fordítva váltottam és nem is a SOTE-ra jártam, hanem Pécsre (2 félévet), így ebből a szemszögből tudok nyilatkozni.

POTE-n a biofizika és a sejtbiosz is sokkal nehezebb volt mint az ATE-n, mindkét tárgy 2 féléves és második félév végén szigorlatozni kell belőlük. Bifizből van külön gyakorlat, amiből szintén vizsgázni kell, sejtbioszból pedig gyakorlat és szeminárium és sokkal részletesebben vettünk mindent, vizsgára a Szeberényis könyvet kb szóról szóra tudni kellett. Szóval nem hinném, hogy az állatorvosis otthon írós online bifiz vizsgát, meg a félév közben zh megajánlott sejtbiosz jegyet elfogadják a szigorlatok helyett. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy bifizből különbözetit kell írnod és úgy talán azt elfogadják.

Kémiával lehet érdemes bepróbálkozni, bár nekünk mintha orvosin lett volna már első félévben is szerves kémia, ugye az állatorvosin első félévben nincs, így lehet ezt se tudnád teljesen beszámíttatni ha még csak 1 féléved van meg.

Latin Pécsen nem is kötelező tárgy volt, csak kötelezően választható, így szerintem azt érdemes lehet megpróbálni.


Nem tudom a SOTE-n mennyire más a tanterv, de igazából azzal nem veszítesz semmit ha beadod elbírálásra, max nem fogadják el és akkor ugyanott vagy mintha meg se próbáltad volna, de legalább nem lesz benned az a "mi lett volna ha" érzés.


Ja és lehet egyszerre két jogviszonyod, én is úgy felvételiztem újra, hogy közben Pécsen passzív féléven voltam.

nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

elsőéves vagyok, úgyhogy igazából még semmim sincs kész xd

De igen, egy vicc lehet az itteni bifiz és sejtbi más egyetemekhez képest.

Köszi az infókat! Jó tudni, hogy egyszerre lehet 2 jogviszonyom.

nov. 26. 16:33
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

#2 én is orvosira készülök, de nagyon félek a biofizikától. Tényleg ennyire durva? A gyakorlati vizsgán mit kell csinálni?

És te hogyhogy váltottál?

Kérdező, mindenképpen tegyél egy próbát, nekem is van ismerősöm aki fogorvosiról ment át áokra, szóval az hasonló lehet.

nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4: Nyugi, egyáltalán nem durva, de az állatorvosis biofizikához képest (ahol otthon írod a vizsgát és kérdésbankból simán megvan a 3as, úgy is hogy előadáson egyszer se vettél részt) azért nehezebb abszolválni, mert az elméleti és gyakorlati vizsga is szóbeli.

Gyakorlati vizsgán a szorgalmi időszak alatt elvégzett 12 gyakorlat közül húzol egyet (szigorlatnál pedig a 24 közül egyet) és azt kell elmondanod a feleletedben. Főleg a gyakorlatos könyvben leírt elméleti anyagot kérik számon, de azért képben kell lenni a gyakorlatok során tapasztalt eredményekkel, összefüggésekkel is. Szerintem ne parázz a bifiztől, könnyen teljesíthető tárgy és nagyon rendes a tanszék (Pécsen legalábbis).


Nekem alapból az állatorvosi volt a terv, csak pár ponttal lecsúsztam róla, így gondoltam kipróbálom az általános orvosit, hátha azt is megszeretem, de nagyon nem az én világom.

nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Köszi szépen #5, sok sikert az állatorvosihoz!

Remélem meg fogom tudni tanulni, talán annyira nem durva az az elmélet.

nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amit nekem orvosiról mondtak és nagyon fontos az az, hogy abszolút teljesíthető! Szorgalmasnak és kitartónak kell lenni, de teljesíthető!!
nov. 26. 19:13
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Meg van adva, hogy hány százalékban kell egyeznie a tárgyaknak, hogy el tudják fogadni. Bifiz 2 féléves orvosin, gyakorlattal, az állatorvosis ahhoz képest semmi. Kémia kb ugyanaz mindkét helyen. Sejtbiosz ugyanaz/részletesebb, mint állatorvosin.


Teljesíthetőnek teljesíthető, de az állatorvosihoz képest sokkal idegörlőbb, nehezebb, és a tanárok sem ilyen közvetlenek, mint az állatorvosin… de ez csak a személyes véleményem.

nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as, te áte-s vagy most vagy orvosis?
nov. 28. 15:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ÁTE-s, orvosira jártam előtte.
nov. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!