Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén érettségizek és nem...

Idén érettségizek és nem tudom eldönteni melyik opcióval járnék jobban, hogy emeltszintű töri érettségi, középszintű angol érettségivel és közép angol nyelvvizsgával vagy emeltszintű angol érettségi középszintű töri érettségivel?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ha emelt angol érettségin megvan a 60% akkor megkapjuk vele együtt a nyelvvizsgát is viszont így ezzel plusz pontott nem kapunk csak az emeltet ami ugye 50 pont.(most még nem biztos,hogy menne az emelt,de szerintem feltudnék rá készülni)HA ezt választom nem kellene töriböl emelteznem ami őszintén megvalva elég jó lenne hisz az nem az erősségem. Viszont emelt töri érettségivel egy eszperantó középfokú nyelvvizgával (ez mind2 esetben lenne)illetve egy középfokú angol nyelvvizsgával és egy közép szintű angol érettségivel meg ugye a többi tantárggyal középszinten szerintem több pontot kapnék, de nem vagyok benne biztos, mert nem sokat mondanak nekünk a suliban, se sehol a pont szerzéssel kapcsolatban. Szóval, szerintetek melyikkel járnék jobban? (egyébként most a kereskedelem és marketing szak van kinézve de ez még változhat)

2021. szept. 7. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Emelt törivel és két nyelvvizsgával meg van a 100 pluszpont, ez a kedvezőbb.
2021. szept. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1, hadd helyesbítsek - nyelvvizsgákért összesen maximum 40 pontot lehet szerezni. Hiába van 2 középfokú nyelvvizsgád, nem jár érte 2x28 pont, csak 40. Szóval így nem lehet kimaxolni a pluszpontokat.
2021. szept. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. tévedtem, igen ahogy írod.
2021. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A két emelttel kimaxolhatod a pontjaid, míg egy emelttel+nyelvvizsgával nem. Viszont ha nem erősséged a töri, nem jöhet szóba emelt magyar esetleg vagy egy másik tárgy? Szerintem gondold végig, melyik áll hozzád a legközelebb, valamint nézd meg, hány pontot kell elérned ahhoz, hogy felvegyenek a kívánt szakra. Lehet, hogy bőven elég egy emelt és a nyelvvizsga, a többi tárgyból pedig erős középszinteket írsz, mivel jobban fel tudsz rájuk készülni. A felvi.hu oldalán elérhető egy pontszámítási kalkulátor, ott ki tudod próbálni a különböző variációkat.
2021. szept. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!