Fizika szak 1 emelttel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11.-es vagyok szeretnék majd jelentkezni fizika szakra (BME) de a fizika tanár nem készít fel emeltre csak középre. Csak emelt matekozok és az lenne a kérdésem hogy emelt matekkal+középfokú nyelvizsgával meg lehet-e még a szak.(kb 400 pont) Próbálkozzak fizika emelttel? Ha igen hogy?

Válaszotokat előre köszönöm!



nov. 27. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
33%
Ha megy a fizika és a matek is akkor inkább menj a villamosmérnökire
nov. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

BME-n vagyok Fizikus MScn már és a BSc-t is itt végeztem.


Én is így jöttem, hogy közép fizika emelt matek és simán lehet tartani a tempót. A középiskolás fizikának nem sok köze van az egyetemi fizikához, emiatt teljesen felesleges belőle az emelt. Viszont a matektudás elég fontos már az elejétől.


A közép fizika emelt matek sokkal hasznosabb mint az emelt fizika közép matek.


És úgyis mind a matekot mind a fizikát 0-ról kezdve tanítják, csak a fizikán már a második, harmadik héten kell tudni integrálni és deriválni, matekból viszont csak a félév végére jutnak odáig.

nov. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!