Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rendészeti szakközép iskolából...

Rendészeti szakközép iskolából hogyan jutok be építészeti egyetemre?

Figyelt kérdés

Tudom hogy eléggé hülyeség volt ide jönnöm tudom, de nem akarok most 11.esként újra 9.től kezdeni, mert máshogy nem tudok át jutni máshová ha jól tudom.

Tudom hogy kell fizika vagy matek emelt érettségi, de én fizikát az 5 év alatt nem is tanulok semennyire és így nehéz emeltezni. Matekból ötös voltam mindig, azzal nincs bajom, szerintem a fizikával se lenne, de így ezt nehéz be határolnom.


Tudok-e esetleg külön tanulni valahol fizikát, hogy legyen rá érettségin?


És valamit esetleg ha kihagytam, hogy kellene a felvételihez akkor azokat a válaszokat is szívesen várom.😁



nov. 28. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kötelező a vitt pontokhoz a fizika érettségi, az baj, ugyanis tanulói jogviszonyod alatt csak abból érettségizhetsz, amit az iskolád pedagógiai (technikum: szakmai) programja lehetővé tesz. Kérdés, hogy a "természettudomány" érettségi tárgy elgogadható-e az építészeknél. Ha igen, akkor győzd meg iskolád vezetőségét, hogy tegyék lehetővé a természettudományból való jeletkezést. (Azt tanultad, egy évig, és ebből a tárgyból csak középszint tehető) Ha nem, akkor arról győzd meg őket, hogy fizikából engedjenek érettségizni. 3 kategória van: emelt szinten felkészít, középszinten felkészít, lehetővé teszi a jelentkezést, utóbbiba lehet betenni a fizikát, feltételként megadva a 9.-es Term.tud. tárgy teljesítését. Írott szabály nincs rá, de ezt is csak akkor szokták az iskolák, ha az órán elhangzottak alapján legalább a kettesre van esélyed. Illetve mielőbb beszélj erről, mert a szakmai program módosítása időigényes, a kedvedért nem fogják, esetleg a következő esedékes módosításkor ezt is átírják.


A másik lehetőség, hogy "vendégtanuló" leszel egy másik iskolában. Mivel nyilván ott is délelőtt vannak a fizikaórák (hacsak nem esti gimi) így ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ott leteszed az összes fizikás tanév végi osztályozóvizsgát, fizika vizsgatárgyból ott érettségizel, (=úgy kell szervezni a vizsgákat) majd a törzslapkivonatot átadod a saját érettségi bizottságodnak, így bekerül az érettségidbe. Emelt esetén egyszerűbb, mert az eleve előbb van. Ezzel az a baj, hogy a másik iskola (ahol vendégtanuló lennél) egy csomó munkát vesz a nyakába ingyen, és nyilván nem fog, mert semmi nem kötelezi erre. Tehát valahogy motiválnod kell őket erre, ami az ingyenes közoktatás keretein belül legálisan nem megoldható...


A harmadik lehetőség, hogy iskolát váltasz, nem kell 9.-ben kezdened, csak a tárgyakból, amiket nem tanultál, különbözeti vizgsát kell tenned. 2. idegen nyelv, fizika, kémia, stb. ha gimibe mész. Mehetsz estibe is, akkor fizetned kell havi kb. 9eFt-ot az ingyenes orvosi ellátásért, mert az nem TB-jogviszony.

nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg eleve veszítesz egy évet, mert technikumot nem hagyhatod ott 13. előtt érettségivel. Tehát azt is csinálhatod, hogy 12.-ben előrehozottan leérettségizel 4 tárgyból (ehhez idegen nyelvből osztályozóvizsgát teszel a 13. anyagából), majd otthagyod az iskolát, átiratkozol egy esti gimibe. Ott mindenből felmentést kérsz, amiből már leérettségiztél, és készülsz a különbözeti vizsgákra, kiemelt figyelmet fordítva a fizikára.


Kb. mindent egyedül kell tanulnod, mert több év anyagát veszed át egy év alatt. Megcsinálod a fizika emeltet, így megkapod az érettségidet.

nov. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alternatív javaslat: 12.-ben öt tárgyból érettségizel - megnézed, hogy nálatok miből lehet még, a legkönnyebbet választod. Ekkor megvan az öt érettségi tárgyad, de érettségit még nem kapsz. Őszi vizsgaidőszakban jelentkezel érettségire, és vizsgacselekmény nélkül megkapod az érettségit. Utána már bármilyen tárgyból érettségizhetsz, májusban emeltezel fizikából.
nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fentiek mind az az eset, ha kell fizika érettségi a felvételihez. Ha elég a matek emelt, akkor csinád meg azt, fizikából meg elég, ha a tudást felszeded. Tankönyvek fent vannak pdf-ben a neten, az az első. Utána örök klasszikus a Dér-Radnai-Soós fizikai feladatok gyűjteménye I.-II.
nov. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ismerősöm aki hasonló szituációban volt. Bár ő más szakmát tanult és bioszt akart tanulni.

Először a saját sulidban kéne szólnod, hátha van olyan tanár, aki fel tudna készíteni. Valószínűleg nincs, szóval utána a tankerületnél vagy konkrét iskoláknál tudsz érdeklődni, hogy ha van náluk fizika fakt, akkor vendégtanulói jogviszonnyal be tudnál-e járni az órákra. Nyilván ebben a te iskoládnak is partnernek kell lennie, hogy ha kell, akkor engedjenek el az óráidról. Ez után pedig csak le kell papírozni, hogy te oda jársz.

nov. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mérnöki irány az jó gondolat, de annyival jobb mérnök van mint az épìtész. ( Info, villamos, mechatronika, gépész ). Az épìtőiparban a mernokok nincsenek agyon fizetve és mellette iparágra jellemzően sok cég napi 10 óra melót is elvar. Szoval kevesebb pénz és kevesebb szabadidő is. Az épìtészt nagyon nem ajánlom.
dec. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!