Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemről való átjelentkezésn...

Egyetemről való átjelentkezésnél figyelembe veszik az érettségi eredményt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Elkezdtem idén egy egyetemet, de szívesen átjelentkeznék a BME-re. Sajnos alapjáraton az érettségi pontjaim nem lennének meg oda. Ezzel szemben az egyetem jól megy, nincs semmi gond a tárgyakkal, jegyekkel.


Olvastam, hogy átvételkor 30 kreditnek kötelező lennie az egyetemen, ahol vagyok, viszont kell csatolni az érettségi eredményt is. Szerintetek van esély arra, hogy átvesznek, ha az egyetemi átlagom jó az érettségivel szemben? Elvileg nézik, de ki tudja, mi alapján hozzák meg a döntést.


Köszönöm előre is, ha valakinek van épkézláb véleménye, esetleg tapasztalata, és megosztja:D



nov. 29. 09:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem BME, de átvételnél nekem feltétel volt, hogy elértem volna a felvételi ponthatárt, ha ott kezdem az első évet.
nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A most ősszel elkezdett, jelenlegi egyetemeden teljesített legalább két lezárt, aktív félév után lehet csak átjelentkezni. Azaz ez leghamarabb jövő nyáron jöhet számodra szóba. Az átvételi kérelem beadási határidejét és az átvétel tanulmányi előfeltételeit a fogadó egyetem (ez esetben a BME) megcélzott karának tanulmányi hivatalától egy egyszerű emailben megérdeklődheted. Sajnos még ha teljesíted a kritériumokat, akkor sincs semmi garancia arra, hogy az átvételi kérelmedet elfogadják: a fogadó egyetem helyhiányra hivatkozva is elutasíthat. Továbbá számítanod kell arra is, hogy sikeres átvételi elbírálás esetén is jó eséllyel csak költségtérítéses hallgatónak vesznek át. S a BME-n ez sajnos nem olcsó mulatság.
nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Egyetértek, biztosan nem lenne olcsó mulatság.

Viszont az iskola adhat 2024-től többletpontokat, úgyhogy lehet érdemes lenne a felvin megpályáznom, mert van nyelvvizsgám, illetve gyengébb emeltem, de ezekre az iskola mind ad plusz pontot most már. Legrosszabb esetben nem vesznek fel, és maradok a seggemen😀

nov. 29. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!