Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jobban fogok beszélni angolul...

Jobban fogok beszélni angolul ha este nem kapcsolom ki a TV-t és amég alszok addig nyomja az angol szöveget? Hatásos?

Figyelt kérdés
2009. jan. 3. 12:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és a BBC vagy CNN- en hagynám éjszakára
2009. jan. 3. 12:41
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Sok ilyen sztorit hallottam, hogy a tananyagot alvás közben magnóról hallgassuk, és reggeljre már tudjuk.....Ez tök jól hangzik de sajnos nem igaz, ennyire nem egyszerű ez a tanulás.

Azonban a tanulás szempontjából az alvás nagyon fontos, hiszem amit aznap megtanultál, azt alvás közben dolgozza fel az agy.

Petranova

2009. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 yuda ***** válasza:
89%
Olyan értelemben biztosan hatékony,hogy hozzászoktat a hallott beszédhez,ami segítheti a megértést, illetve felismersz benne szavakat,mondatokat,de természetesen ez csak kiegészítés-a tanulást nem pótolja.
2009. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Így van, meg lehet próbálni, de az biztos, hogy nem pótolja a tudatos tanulást. A másik meg az, hogy ha a brit angolt tanulod, akkor elsősorban a BBC-t hallgasd. Nem mintha "rossz" lenne a CNN, csak ott az amerikai angolt beszélik, és nem szerencsés, ha valaki keveri a kettőt.


-falcon-

2009. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Láttam a Discovery-n egy erről szóló adást.

Úgy kisérleteztek, h egy hölgy--aki eddig semmit nem tudott a fociról- mellé helyeztek egy CD lejátszót és amig aludt, egész éjjel bőgettek egy fociról szóló Cd-t. Persze ez a cd többször lejátszódott az éjszaka során, a hölgy reggel mégse tudott egy fikarcnyival se többet, mint azelőtt.



Talán neked segitene, mert h egy nyelvről van szó....nem tudom...csak gondoltam leirom ezt ide:)

2009. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
42%

Ja meg egy amgol könyvet tegyél este a párnád alá. Tuti bejön! ;]


XDDD

2009. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
87%
Szerintem nem működne hiszen pont azért alszol hogy az agyad pihenjen és az aznapi adatokat elrendezze , vagyis a tudatalattid hallgatná a TV-t ,az valóban hallja csak nem tud azokkal mit kezdeni( a tudatalatti inkább az életfunkciókkal foglalkozik ) és csak kis eséllyel tárolja reggelig . ( az álmokat is gyakran elfelejtjük ) De azért próbálkozni mindig lehet hátha be jön .
2009. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
70%

NEM fogsz jobban beszélni angolul.

Vannak módszerek, amelyek a relaxációs, illetve alfa állapotban történő "tanulásra" épülnek, de ez két dolgot jelent:

1) nem alvó! állapotban van a diák, hanem alfában (relaxál)

2)előtte, utána éber állapotban, tudatosan tanul - a relaxációs módszer csak segít GYAKOROLNI, elmélyíteni a tudást.

De ehhez nem szabad elaludni :)

üdv, egy angol szakos nyelvtanár

2010. aug. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!