Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire szukseges egy program...

Mennyire szukseges egy programozo tanfolyamhoz a matek tudas?

Figyelt kérdés
Olyan programozo tanfolyamot szeretnek elvegezni ami adna egy szakmat. Viszont diszkalkulias vagyok es 10ben felmentettek matekbol, odaig tanultam. Ez mennyire gaz? Van eselyem igyis?:(

dec. 4. 03:05
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Ne legy hulye, minden programozas alapja a matek. Hiaba irnak mast a kovetkezok, ott szamrendszerekrol van szo, fejbol kell atvaltanod 2-es, 10-es, 16-os szamrandszerben szamokat. Ha barmi grafikat akarsz programozni, a szogfuggvenyek alapok, logikai tablakat, logikai osszefuggeseket kell felallitanod eloszot fejben, aztan papiron, aztan gepen.

A kerdesed kb olyan, mint teriszonyos, szinteveszto, felkezu, aluszekony ember lehet-e pilota. Figyelj megegyszer: NEM.

dec. 4. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a tanfolyamok sokba kerülnek, elhelyezkedni meg nem tudsz vele. Kivéve ha van hozzá érzéked - akkor meg nem kell tanfolyam, egy Udemy-s távoktatási anyaggal, ami sokkal olcsób, megtanulod magadtól. De akkor is nehéz manapság junior állást taláni.


Ami a matekot illeti, nem is annyira a konkrét matekra van szükség, hanem a matekos agyra. A tapasztalat szerint az lesz ügyes programozó, aki jó matekból. Van ugyan a "kódoló", aki mások által kitalált algoritmusokat lefordít valamilyen programnyelvre, de azt már kiváltja a mesterséges intelligencia.

dec. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ment a zold mindkettotoknek, koszonom!
dec. 4. 12:25
 4/4 anonim válasza:

#2 szerinted mikor lesz könnyebb junior állást találni?

Én már egy ideje keresek, de hirdetések sem nagyon vannak

dec. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!