Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakirodalmi áttekintést...

Szakirodalmi áttekintést hogyan lehetne szépen körülírni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy szakirodalmon keresztül bemutatni egy pontot, de nem úgy szeretném írni, hogy szakirodalmi áttekintés az olyan snassz. Téma bemutatása a szakirodalom által az meg sehogy nem hangzik.


Tudom részletkérdés, de szeretem, ha jó az alap


dec. 5. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy hiába hangzik szerinted snasszul, ez az elvárás, mindenki így fogja keresni a tartalomjegyzékben. Egy téma tudományos szemléletű feldolgozása nem az a terep, ahol formai tekintetben megéri eltérni a megszokott sémáktól.
dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szakirodalom áttekintése viszonylag merev kifejezés. esetleg elméleti fogalomkeret áttekintése, vagy efféle...
dec. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1:

És az nem unalmas, hogy mindenki ugyanazt írja (ebben a témában) ?

Nem jobb, ha egy kicsit eltér a megszokott mintától? Persze lényege, tartalma ugyanaz, de mégis nem az a sablon szöveg?


2:

Szakirodalom elméleti áttekintése?

"Fogalomkeret" szót szerintem nem sokat használnak

dec. 5. 12:59
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. A bírálok nem értékelik, ha eltérsz a szokott sémáktól. Azt csinálsz, amit akarsz, de még fognak szólni miatta. Tartalomban alkoss nagyot!
dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát próbálok de elég uncsi egy téma..
dec. 6. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!