Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik jogi kar a “legkönnyebb...

Melyik jogi kar a “legkönnyebben” elvégezhető?

Figyelt kérdés

A legkönnyebb, direkt van idézőjelben, ugyanis tudom, egyik sem könnyű.

Viszont nem szeretnék olyan nehézre járni, mint az ELTE/PPKE/SZTE trió, ismerőseimtől tudom, ezek nagyon nehezek.


Én a Károlival, vagy a Miskolcival szemezgetek, ezek valóban könnyebbek, humánusabbak? A Debreceniről nincs infóm, meg a Miskolciról is kevés.

A PTE-ről azt olvastam, az is tud kegyetlen lenni.

Szerintetek?


Tudom, sokan jöttök a “…de hát a diploma értéke…” mondattal, de ez engem nem nagyon érdekel, ugyanis mindegyik jogász végzettséget ad.:))



dec. 13. 19:00
A kérdező szavazást indított:
Károli
Miskolc
Debrecen
Pécs
Szeged
22 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Jogász végzettséget ad, de mi értelme ha semmire nem tudod használni?
dec. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
30%
Az országban a PTE-n a legerősebb jogi kar.
dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#1-es, szerintem a Károli is olyan diplomát ad, amit lehet használni, számos elismert ügyvédet ismerek aki onnan jött.
dec. 13. 19:46
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Igen, mert azoknak biztos olyan kapcsolataik voltak, hogy nem számított a végzés helye.
dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Én most fogok végezni a szakomon, igaz nem ilyen klasszikus humán tárgyat tanultam. Nekem ezek a tapasztalataim:

1. Ezek mind jó egyetemek, akkor lenne problémás ha pl ilyen Metrotpolitás vs Károli között lenne a döntés.

2. Budapesten több a munkalehetőség,, mint vidéken. Gondolom, majd te is fogsz dolgozni és ez nem egy hátrány.

3. Nagyon fontos az iskola távolsága. A kollégiumokra elég nehéz bejutni és ezek az esetek többségében zsúfoltak, katasztrófális állapotban van. Szóval én biztosan olyat választané, ahova kényelmesen eljutok. Én elég sokat utaztam naponta és ezért sok mindenről lemaradtam.

Én azt javaslom, hogy egy olyan egyetemet válassz, ahol jól tudod menedzselni az idődet és nem megy el felesleges utazásra. Ez idő alatt pedig tudsz olyan képességeket, pluszt építeni, pl: nyelv

dec. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy tudom, hogy a Debreceni nem nehéz...de ez nem azt jelenti, hogy ez a legkönnyebb...én csak ennyit tudok hozzá fűzni...+PPKE egyetem elég szívatós...az viszont tapasztalat...
dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Anniyra bírom ezeket a nagyokosokat, hogy ez meg az az egyetem mit ér. Ugyanazt a jogi diplomát kapod akárhol végzel is. A szakmában derül ki, hogy jó vagy-e, nem azzal, hogy hol végeztél. És mit érsz, ha a nehezet végzed? Csak annyira verheted magad, hogy téged jobban megszopattak római jogból, mint azt, aki "gyengébb" egyetemen végzett. Te is kb sz.rt se fogsz tudni egyetem után jogból, akárhol végzed. A gyakorlatban tapasztalod meg a jogot, amikor éles helyzetben kell egy kérdést eldönteni, nem amikor a Gaius-i Instituniones részeit kell felsorolni betűre pontosan római jogból, amit sose fogsz használni sehol.


A Debrecenit meg semmiképp se javaslom, hacsak nem a közelében laksz. Totál felesleges beugrókat kell szó szerint megtanulnod sok tárgyból, amivel semmivel sem vagy szakmailag előrébb, csak felesleges időt vesz el tőled az érdemi tárgyaktól.

dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#7-es. Köszönöm. A debreceniről valóban sok hasonlót hallottam, a Károli és Miskolc között gondolkodom. Szeged, Pécs és Győrről nincs infóm, ezek milyen nehezek?


A Pázmány és az Elte az “kilőve”, meg ha igaz az, hogy a szegedi is nagyon szivatós akkor az is.

dec. 26. 19:19
 9/20 anonim ***** válasza:
21%
Szóval neked is csak a pecsét kell a diplomára, a tudást lesz.rod...
dec. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Szerintem a Károlin is hasonló tudást adnak, mint máshol. Sőt…

A Kerettanterv ugyanaz, csak azt akartam megtudni hol nem szívatnak.

dec. 28. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!