Orvosi ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek, mennyi az esélye, hogy bejutok az ÁOK-ra? 21 vagyok, 2021-ben keztem el újból a gimnáziumot, annyi, hogy esti tagozaton. Mindig is álmom volt, hogy gyógyíthassak, ezt pedig tetézte amit láttam nagyapám szenvedése alatt, mégjobban elhatároztam magam a gyógyítás mellett - sajnos mikor időben keztem el a gimnáziumot, tehát általánosból - már akkor is ezen a célon úgymond dolgoztam, de beütött a crach és hát újra össze kellett szednem magam az erőszak, a történtek után. (Elnézést, hogy ennyire részleteztem.)


Nos tehát, a biológia kifejezetten jól megy, 11-es ként mai napig szín ötös vagyok belőle, kémiából egy picit csekélyebb, de az általános iskolai tanulmányaimhoz képest klasszisokkal jobban megy (4.8).

Ezekből szeretnék és kell is emeltszinten érettségizni, s ha minden igaz, akkor elméletben lenne lehetőségem a felvételre, ámde gyakorlatban, mennyit számítana szerintetek az, hogy 21 éves vagyok? Jövőre nyilvánvalóan egy korral több. :)


Érdekelne a véleményetek, hogy mit gondoltok róla? Esetleg van-e aki hasonló korúan kezdte el az egyetemet...


Ha esetleg számítana, a többi tantárgyból is jól teljesítek, 4.8-5 átlaggal.



Ezúttal is nagyon köszönöm!


U.i:

> B terv, biológus

> Az A terv, ha sikerül, szakosodás után pedig valszeg gyermekgyógyászat, belgyógyászat, esetleg infektólógia lenne.



dec. 19. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Többen vannak, akik akár 30, 40 évesen kezdik el, úgyhogy sosem késő. Akik gimi után mennek egyetemre se mind jutnak be elsőre.


Az a baj, hogy a jegyeid nem igazán jelentősek ebből a szempontból, hogy mennyire tudnád teljesíteni. Nézz meg egy emelt kémia és biológia érettségit, hogy az hogy megy most neked, majd érezni fogod, hogy mennyire reális felkészülni a jövő évi érettségire. Ha ez nem riaszt vissza, nézd meg, hogy az általad választott egyetemen mikre jár intézményi pont, azokat is gyűjtögesd

dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

"21 éves vagyok"


Ennyi idősen inkább a nyugdíjra fókuszálj...


Komolyan mik ezek az idióta kérdések, hogy minden nap felteszi valaki hogy huszon x évesen elkésett-e már az orvosi egyetemről? Minden napra jut egy ilyen kérdés, legutóbb 1 órája írta ki egy 28 éves...

dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen mindenféle korúak megfordulnak. A te életkorod teljesen átlagos.
dec. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#2, Bocsi, de kb az első kérdésem a gyiken, azokkal kérlek ne moss össze akiknek mindennap jut idejük arra, h megkérdezzék mikor miről vannak lekésve, illetve másrészt, tudtommal mindenkinek egyéni választása, hogy mikor és mit kérdez az oldalon, tudtommal azért van, mint ahogy az is egyéni döntéseken alapul,hogy válaszolj a kiírt kérdésekre. Tehát, ha szúrja a szemed valamelyik kérdés, nem kötelező leoltani a másikat...
dec. 19. 13:14
 5/15 A kérdező kommentje:
#1,3 - köszönöm! :)
dec. 19. 13:15
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen időben vagy. És akkora orvos hiány van, hogy még jótékonykodsz is, ha ezt fogod dolgozni. Én azt kívánom, vágj bele, és tarts ki a célodig! De nem lesz könnyű a munkád, szóval véletlen se tündérmesés elvárással vágj bele.
dec. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

21-22 körül teljesen normális elkezdeni. Eü ágazaton voltam középsuliban, többen is technikum után mentek orvosira, ami nekik alapból +1 év csúszás volt, plusz nem is került be mindenki elsőre.


Nem teljesen értem hogy mi történt ami a crach volt (nagyapád miatt vagy másra gondolsz mit erőszak), nem is kell megosztani, az viszont fontos hogy mentálisan rendben legyél. Több volt osztálytársam is elég nehezen vette az elején hogy mennyire sokat kell tanulni, alig van szabadidejük, nem fér bele mellette a diákmeló se. Akik úgy mentek oda hogy "semmi bajuk", azok között is volt néhány akik szinte kiégtek közben. Szerintem ez fontosabb szempont, mint a korod. Ha úgy érzed rendben vagy már akkor azért le nem akarlak beszélni róla. :)

dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7, Köszönöm szépen!


Megosztom, ha más nem azért, hogy ha esetleg szülő, tanár olvassa, figyeljen a gyerekekre, gyerekeire, minden apróbb kis alarm jelre.

Az erőszak alatt szexuális-erőszakra gondolok, mert lényegében az volt, csak épp diák-diák, fiú-fiú között. Ha akartam volna, ha nem, akkor sem tudtam volna megakadályozni, mert az akkori szerény 50 kilómmal hiába mentem volna szembe egy közel 1,90-es, majdnem dupla annyi súlyú sráccal. Nem részletezem igazán, de a felmosónyél okozott elég fájdalmat...ebből remélem kitudjátok venni.


Ez volt az a bizonyos crach - közel 5 évembe telt, mire nehezen, segítséggel feltápászkodtam a padlóról... Próbáltam adni jeleket a suliban, itthon, hogy valami nem oké, de a gimiben elutasítottak, sőt, mi több azt mondták, hogy veszélyes vagyok a társadalomra nézve. (Utóbbival leginkább azért támadtak, mert a végén már nem bírtam és kb romboltam, zúztam mindent ami az utamba került).


Szóval igen, mostmár mentálisan rendben vagyok. :) Bár az öt év alatt többször depressziós voltam, GAD-al jártam pszichiháterhez, de kilábaltam ezekből, ha viszont nem lett volna már akkor is az orvosi a célom, vagy nem lett volna egyáltalán valamilyen cél előttem- sokkal nehezebb lett volna.

dec. 19. 15:43
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Beles doktor: régóta figyelem a tevékenységedet itt a GYIK-on. Eljött az ideje, hogy megkérdezzem: psychopata tetszik lenni??
dec. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9, Ha ezt maga szakmai fórumnak nevezi, megeszem kalapom. Az lenne már komoly, ha még itt folytatna rendeléseket, ne adja Isten, komplett viziteket, kezeléseket.


Ha offolni vagy oltani akar, nem jó embert fogott ki, Dokikám.

dec. 19. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!