Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 27 évesen érdemes elkezdeni...

Pisthi kérdése:

27 évesen érdemes elkezdeni az orvosit szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem túl késő ? Mit gondoltok, nem vagyok túl öreg hozzá ? Van még, aki hasonló cipőben jár ?

2012. máj. 29. 11:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%

Hááátőő, én ugyan nem vagyok érintett, de közel 40 éves leszel, mire elkezdhetsz praktizálni.

És gondolom az orvosi nem az a szak, amit levelezőn remekül el lehetne végezni. Tehát hozzá jön még az, hogy az elkövetkezendő 10-12 évben (amikor ugye általában az emberek felépítik az egzisztenciájukat, lakást vásárolnak, családot alapítanak stb), neked még állandó kereseted sem lesz, nemhogy az előbbiek közül bármelyik.

Szóval a helyedben én biztos nem kezdenék bele. Ha az egészségügy érdekel, választhatsz számos szak közül, amit egyrészt levelezőn is el lehet végezni úgy, h érteni is fogsz ahhoz, amit tanulsz, másrészt nem 10 év alatt lehet kompletten elvégezni.

2012. máj. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
33%
27 évesen el lehet kezdeni egy egyetemet de semmiképp sem az orvosit. Az minimum 10 év, de csúszni is lehet.
2012. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha ehhez van kedved és közben fenn is tudod tartani magad, akkor vágj bele.
2012. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Tudsz olyan szakot mondani, amivel az egészségügyben el lehet helyezkedni, de nem kell hozzá annyi tanulás, mint az orvosihoz. Engem azért érdekelne ennyire az orvosi, mert egyre inkább kezdek rájönni arra, hogy más közegben nem érezném jól magam. Család meg hasonlók... Hát a mai világban szingli kultúra dominál, szóval sztem benne van a pakliban ,hogy más területen sem teljesülnek az embernek az ilyen irányú vágyai. Ha minden jól menne 33 éves koromra már rezidens lehetnék, és akkor ha minden jól megy már kapnék némi fizetést, amiből el lehetne éldegélni. Nagy vágyaim amúgy nincsenek, nem szeretnék luxusautót, és luxusvillát, csak szeretnék olyan dolgokkal foglalkozni, amiket hasznosnak is tartok...
2012. máj. 29. 12:30
 5/26 A kérdező kommentje:
Amúgy a Sote-n például van erre példa, hogy valaki 27 éves fejjel vág bele ?
2012. máj. 29. 12:31
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, ha ez a vágyad, akkor miért ne!?

Most attól, hogy itt egyesek szerint túl öreg vagy, akkor feladod az álmodat? Ugye nem? :)

Sok sikert!!

2012. máj. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyi, hogy én is 27 éves vagyok, és most gondolkodom azon, hogy belevágnék 2(!) mesterképzésbe is, hogy átképezzem magam. Van, aki hülyének néz emiatt, de nem érdekel, én ezt szeretném. :)
2012. máj. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ez komolyan hangzik :)És megkérdezhetem, hogy milyen milyen szakról menekülsz ennyire, és mi újba szeretnél belefogni ?
2012. máj. 29. 12:53
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Jogász vagyok, és kriminológiát meg szociológiát tervezek most tanulni.

Szóval végül is szakmába vág valamilyen szinten. :)

2012. máj. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van olyan (most harmadéves) aki 25 évesen kezdte el az orvosit, meg tavaly végzett egy olyan hölgy, aki 34 évesen kezdte.


De nekik minden feltétel megvolt ehhez. Családjuk volt, a férjeik több mint eleget kerestek, szóval semmi más dolguk nem volt mint tanulni. És a 34 évesnek volt már egy diplomája, szóval ő fizetősön volt.

2012. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!