Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy megy általános iskola...

Hogy megy általános iskola után pontosan a továbbtanulásra jelentkezés?

Figyelt kérdés

Gyerekem 7 osztályos, közepes tanuló..az ofő egyenlőre semmilyen infót nem adott, én meg osszevissza keresgetek a neten, nem értem hogy működik majd ez pontosan. Látom sok helyen felvételi van.. ő nagyon izgulós sajnos.. és sose feleltették őket..nem tudom hogy boldogul majd egy ilyen helyzetben..:(

Hol van az államilag ingyenes sulik listája, meg hogy milyen szakmát tanulhat, vagy hogy ezzel az eredménnyel hova érdemes jelentkeznie.. ő picit ilyen kreatívabb tipus.

Mikor kezdjünk elmenni nyílt napokra?

Kérlek segítsetek..

köszönöm



jan. 2. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
FB Központi Felvételi 2024 csoport, csatlakozz, és minden infót megtalálsz.
jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajnálom a [link] oldalt.

A GYIK aloldalon szinte minden kérdésre találsz választ.

A pontszámoló aloldalon megtalálod a korábbi évek ponthatárait (azoknál az iskoláknál, amelyeknél rendelkezésre álltak az infók a ponthatárok kiszámításához).

(Az oldal csak a nappalin érettségit adó intézményeket tartalmazza.)

jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hálás köszi nektek! :)
jan. 2. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

7.-ben még nem igazán foglalkozik ezzel a suli, még nem vagytok elkésve.

A pontszámításról azt kell tudni, hogy nincs központilag meghatározva, hogy hogyan kell számítani, ezt mindegyik iskola maga döntheti el. Van amelyik csak a 7. 8.-at kéri, van amelyik már korábbi éveket is. Általában az 5 fő tantárgyat nézik, de lehet, hogy az iskola szakterületéhez kapcsolódó egyéb tantárgyakat is kérnek. Pl. műszaki sulik kérhetik a fizikát.

A felvételi teszt az elég hangsúlyos, gimnáziumok, technikumok általában kérik, szakképző iskolák nem.

Ha közepes tanuló, és jól megírja a felvételit, akkor egy jó technikum még összejöhet neki. De arra sokat kell készülni, mert vannak benne olyan feladatok, hogy olyan formában nem tanulják az iskolában. Matek és magyar van, írásbeli. Elitgimikben szokott lenni tantárgyi szóbeli felvételi, de gondolom nálatok az nem játszik. Technikumok ezen kívül szoktak még elbeszélgetést tartani, orientációs beszélgetés vagy valami ilyesmi, ahol inkább a gyerek motivációját nézik. Rossz nyelvek szerint meg ez az ürügy arra, hogy a problémás gyerekeket lepontozzák. (Magatartásjegy elvileg nem pontszám, de itt lehet, hogy nem jó, ha hármas.)

Több ismerősömmel beszéltem, hogy miket kérdeztek a felvételin, de igazából semmi szakmait, csak olyanokat, hogy rend van-e a szobájában, mi a hobbija, miket szokott játszani a tesójával. De ezt majd a kiválasztott sulival kell egyeztetni, hogy milyen típusú felvételit tartanak, de általában ettől nem kell félni.

A legtöbb általános iskolában van felvételi előkészítő 8.-ban, de szerintem fél évig heti 1 óra nem biztos, hogy elég lesz. Esetleg keress neki magántanárt, vagy szoktak lenni hétvégi felkészítő tanfolyamok. Körül kell nézni a környéketeken, hogy mik a lehetőségek.

Ha kinézett egy sulit, mostanában vannak a nyílt napok, még januárban el tudtok menni egy-két suliba, de jövőre is ráér.

Az én fiam is 7.-es, mi két suliban voltunk, nagyjából tudjuk az irányt, de lehet, hogy még jövőre megnézünk pár sulit.

jan. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom, hogy létezik-e olyan “lista”, amit keresel. A helyedben a lakóhelyeteken vagy a közelben néznék körül, hogy milyen szakgimnáziumok vannak, ott milyen szakok vannak, ebből mi jöhet szóba a gyerekednél (és mi nem), illetve nézném azt is, milyen szakkörök vannak, milyen a diákélet, és nincs- rossz híre a sulinak.
jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogyne létezne, itt lehet keresni, akár település szerint is:

[link]

jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!