Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia érettségivel,...

Emelt biológia érettségivel, hova érdemes tovább menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni emelt biosszal hova/melyik suliba/ milyen szakra érdemes tovább menni?


Nincs hozzá kémia vagy fizika érettségim szóval az orvosi és egyebek kilőve. Mindenképp ezzel szeretnék tovább menni, csak mostmár kérdéses hogy hova. Eredetileg más volt a "terv" de sajnos az nem fog összejönni.


Válaszokat előre is köszönöm ❤️



jan. 2. 22:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%

Állatápolónak a Budapesti Állatkertbe.

Kutyakozmetikus.

Akvarisztika.

Stb.


Ha akarsz kezdeni a területen valamit, akkor legalább vedd fel az emelt kémiát is.

jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Pszichológia szak?
jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Mondom!

Pszichológia -ELTE

[link]

jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Kiemelve: legalább középfokú végzettség és egy emelt szintű érettségi az adott szakra megadott vizsgatárgyak egyikéből Ezekre a szakokra jelentkezhetnek az érettségivel rendelkezők (ha a kétszintű érettségi rendszer bevezetése előtt szereztek érettségit, érdemes megfontolni a felsőoktatási felvételi szakmai vizsga - FFSZV - lehetőségét).


Olvasd el alaposan alinket.

jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Pszicho

Agrár szakok

Gyógytornász /gyógypedagógia

Környezetvédelmi mérnök

Eü szakok (nem orvosi)

jan. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

3. Ha külön kiemelted hogy ELTE akkor miért a PTE linkjét küldted?

Amúgy én Károlin vagyok, szerintem ott is jó ez a szak

jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy kérdező, mit szeretnél, mi az ami érdekel? Sok helyen mindegy mi az emelte, csak legyen. Könnyebb ötletet adni, ha van valami kicsit szűkebb elképzelésed
jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat❤️

Konkrétan iskolát tudtok ajánlani?



7.valaszolonak. Már régóta állatorvos szerettem volna lenni és tavaly még emelt szinten tanultam is a kemiat... Sajnos hogy mondjam hogy ne legyen félre érthető... Hát énse voltam belőle a legpengebb, és hát a tanárom sem volt éppen az a huh de segítőkész... 3masik tarsammal voltunk kémiafakon, de őket régóta ismerte engem meg csak akkor ismert meg eshat amit nekik elmagyarazott azt nekem nemigazan. Év végén kijott a 4es... De éreztem hogy ez így nem okes és leadtam. Azóta nagyon sokmindenen gondolkoztam. Többek között:

Állatorvosi asszisztens

Kutyakozmetikus


De kissé alakadtam. Azóta a dolgok bonyolodtak is. Az átlagom egyébként nagyon jó, csak már iskola/ egyetem után keresgélek

jan. 2. 22:33
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Felénk például kevés a jó kutyakozmetikus, úgyhogy ha érdekel akkor abban is lehet jövőd.


Egyébként ahova kellhet biosz:

- pszichológia (de más emelt nélkül kb esélyed sincs, nagyon magas a ponthatár)

- EÜs szakok: ápoló, gyógytornász, dietetikus, konduktor (nézd meg a Semmelweis, DE, PTE, SZTE, Miskolci Egyetem eüs szakjait

- biológia BSc

- tanári

- biomérnöki, bionika mérnöki, kertészmérnöki

- agrár

jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az egészségügyis szakok nem igazán az érdeklődési köreim😅 sajnos sokat járok kórházba és már igyis herotom van tőle 😅 nemhogy még ebben dolgozzak a jövőben 😅😅 de azért köszönöm ❤️❤️


Mindenképp állatokkal szerettem volna foglalkozni a közeljövőben, de nekem már ezek is nagy segítségek amiket írtok❤️ van miből válogatni/van min gondolkozzak❤️ akinek van még ötlete ne tartsa magában szívesen fogadom csak sulit is tarsitsatok hozzá 😅❤️

jan. 2. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!