Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből készüljek fel ha a Mű...

Miből készüljek fel ha a Mű egyetem BME építészmèrnöki karára akarok felvételizni?

Figyelt kérdés
jan. 5. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos, ha a Műegyetemre szeretnél járni, akkor nyilván matek-fizika kombó lesz a nyerő. Emelt matek sosem árt, de a fizikatudás is legyen meg. Én mondjuk mechás vagyok, építészen jól jöhet egy kis rajztudás is. Felvi.hu-n biztos ott van.
jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Készülj aktívan a rajz alkalmatosságira. De az educatio kiállítás pont erre van hogy ott meg tudod kérdezni az építész diákoktól ezt.
jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rajz alkalmassagira vannak külön felkeszìtők. Ezeb felül első félévben ami sztem kifejezetten fontos lesz az a statika, matematika, illetve a rajzos épületszerkezeti / műszaki abrázolós tárgyak. Matem meg rajz tudás kell. Fizika tudás sem volna rossz, habar anno nekem a középsulis fizika tudás bőven más volt mint ami statikara kellett. Ahol mondjuk egy kéttámaszú tartóra kell mondjuk nyomatéki illetve Nyíró erő ábrát rajzolni vagy kiszamolni egy rácsos tarto rúd erőit. Ezen szakterületen dolgozok én is mérnökként és amúgy érdekesnek is tartom. De anyagi okok miatt egy infos, mechatronikai , villamos , gépész mernokivel sokkal jobban jártam volna. Szoval sajnos elbaxtam. Utóbbi szakokkal egy egyetemről kiesett jó junior lejet, hogy több fizetést kap mint egy mar 5. Éve szakmájában tervező epìtész mérnök. Alkalamzotti tervező berek az epìtőiparban gyengék sztem. Helyszini munka kivitelezesben kicsit jobb , de az megoli sok cégnél a magáneleted. Kiemelt projekteken napi 10-11 óra is lehet , megspékelve pár szombattal. Aztán egy szakemberre akivel dolgozik az ember jut néha 5 segedmunkas vagy több arányaiban. Ahol bortenviseltol kezdve a 8. Általánost nem tudo elvegezni józsin át minden van. És ezekkel kell szinte csodát elerni olyan ütemezések vannak. Mondjuk a 120 kilos bortonviselt Józsit sok kezdő nem igen tudja kezelni a terepen. Nem hiába adja fel a kivitelezést igen gyorsan sok épìtèsz/êpito mèrnök.
jan. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szóval összegezve matek es rajztudas a legfontosabb kezdésnek. Rajz részét magán felkeszitovel megtámogatnám, mert szakiranyu kozepsulin kívül máshol nem kapsz olyan tudást. Illetve a második fele a mondandomnak az volt, hogy anyagi és magánéleti dolgok miatt igencsak gondold át a szakvalasztast. Ìgy kozel 10 ev ebben eltöltött idő után tanácsolnám ezt. Persze tied a döntés.
jan. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!