Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakdolgozatnál lehet egyszerr...

Szakdolgozatnál lehet egyszerre két oktatóval konzultálni? Mennyire harapnak erre az oktatók?

Figyelt kérdés

Utolsó éves egyetemista vagyok, de időközben elköltöztem a fővárosba és az egyetem pedig 200km-el odébb van.

Ha lehetséges, akkor két oktatóval konzultálnék a szakdolgozatommal kapcsolatban, mert a téma egyik felét az egyik oktató látja át jobban, míg a téma másik felét a másik oktató tudja jobban.

Egyetemi oktatók mennyire sérelmezik, ha egyszerre két oktatóval is konzultálok?



jan. 8. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Eléggé. De általában nem is szoktak olyat vállalni, aki nem náluk szakdogázik.
jan. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom, a két oktató közül az egyik a hivatalos témavezetőd, aki el is vállalt téged mint szakdolgozóját. Ha így van, akkor őt illik udvariasan megkérdezni, hogy mit szólna ahhoz az ötlethez, hogy bizonyos kérdésekben a másik oktatóhoz fordulnál. Van oktató, akit az ilyesmi abszolút nem zavar, és van, aki számára ez nem fér bele. Ha nemet mond, akkor én a helyedben nem próbálkoznék. A hivatalos témavezetőd tudta nélkül vagy kimondott tiltása ellenére semmiképp ne kérd ki másik oktató segítségét, mert az ilyesmiből könnyen sértődés lehet.
jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs rá hivatalosan lehetőség, hogy két konzulensed legyen. Doktori témavezetőből lehet második, de az nyilván más tészta.

Olyan természetesen van, hogy egy hallgató odajön hozzám, és feltesz 1-2 kérdést a szakdolgozata kapcsán, azokra nyilván válaszolok, de ez még nem azt jelenti, hogy velem is konzultált volna. Ennyit vállalok, de ennél többet (pl. olvassam el, amit eddig írt, és összességében véleményezzem) nem, ha nem nálam írja.

jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Ezek szerint ez egyetem függő.


Nálunk alapból 2 konzulense volt mindenkinek, egy "külső" aki nem az egyetem teljes állású foglalkoztatottja és egy "belső", aki teljes állásban a tanszék dolgozója.

jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!