Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így lehet "szakot" váltani?

Így lehet "szakot" váltani?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most vagyok első féléves angol tanárszakos hallgató, viszont túl soknak találom a 6 év tanulást, illetve elég nehéz is... Szeretnék átmenni anglisztika szakra, és mellé a jelenlegi másik szakomat felvenni minorként. Mert az úgy csak 3 év, és szerintem végzés után többféle helyen el tudnék vele helyezkedni, mint a "csak" tanári diplomával. A tanulmányi bizottságon azt mondták, hogy nem tudok szakot váltani, hanem a legegyszerűbb az, ha újrafelvételizek a szeptemberi képzésekre. Ezt meg is tettem, már hitelesítettem a jelentkezést a e-felvin... viszont ideges vagyok, és szeretném megkérdezni, hogy egyáltalán érvényes-e a jelentkezésem, ha most jelenleg is hallgatói jogviszonyban vagyok? Ha augusztusban felvesznek, akkor augusztusban iratkozzak ki a mostani szakomról, hogy az új szakra beiratkozzak és megkezdhessem azt, vagy már most ki kellene iratkoznom? Ha passziváltatom a most kezdődő második félévem, az milyen hátrányokkal fog járni az új felvételimre nézve? Azt tudom, hogy ha kiiratkozok a mostani képzésemről, fizetnem kell majd, ebbe már beletörődtem. A lényeg, hogy nagyon szeretnék inkább alapképzésen tanulni, és szeretném, ha a tény, hogy jelenleg is már hallgatói jogviszonyban vagyok, ne befolyásolja a szeptemberi képzésre való felvételemet... :( Elég tanácstalan vagyok, természetesen megírtam ezeket a kérdéseket a tanulmányi bizottságnak is, de még nem válaszoltak, és nagyon aggódom, hogy egyáltalán lehetséges-e az új felvételi, nekem az is jó ha egy hasznos linket belinkelne valaki ahol részletesen le vannak írva ezek a szabályok.

jan. 9. 19:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagyis a legfőbb kérdésem az lenne, hogy végülis kezdhetnék-e tiszta lappal szeptemberben?
jan. 9. 21:58
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy érvényes, nem kell kiiratkoznod hozzá. Csomóan csinálnak több szakot EGYSZERRE, úgy, hogy az egyik közben felvételiznek a másik szakra, és onnantól párhuzamosan tanulnak a két szakon.

Az egyik szakod aktív/passzív állapota szintén nem befolyásolja a másik szakod (felvételid).

jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fizetned kell ha kiiratkozol?
jan. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintetek úgy rendben van akkor, ha csak nyáron iratkozom ki, amikor felvesznek? vagy szeptemberben is ki lehet, miután a másik szakra beiratkoztam? (mert kolis vagyok és hazamenni nem szeretnék)


2. válaszoló, ha második félévtől iratkozom ki, akkor ki kell fizetnem az államis féléveket

jan. 10. 00:39
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Csak akkor kell visszafizetni a tandíjat ha 20 éven belül nem dolgozod le itthon a képzésnek megfelelő időt. Illetve ha 1 éven belül elkezdesz egy másik szakot, amit befejezel, akkor sem kell fizetned/ledolgoznod. De jól értem, hogy most osztatlan tanárin vagy? Mert osztatlan képzések esetén alapból két félév után is ott lehet hagyni a szakot ledolgozási/visszafizetési kötelezettség nélkül.
jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Huhhh akkor jó, mert én is osztatlan tanáriról fogok váltani, de nem tudtam arról hogy fizetnem kellene bármit is.
jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, osztatlan tanári szakon vagyok és alapképzésre szeretnék váltani.
jan. 11. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!