Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes így...

Szerintetek érdemes így egyetemen szakot váltani?

Figyelt kérdés

Szóval idén szeptemberben kezdtem egy mérnöki szakot a BME-n. Viszont eredetileg ELTE fizikára szerettem volna menni, de úgy alakultak a dolgok, hogy fizikából nem mentem el érettségizni és ugye oda alapkövetelmény az (nem tanultam és nem akartam leégetni magam és rosszat írni). Kémiából emelteztem, matekból csak közepem van. Felvettek erre a mérnöki szakra, aminek viszont kb. köze nincs a kémiához, matekból meg nagy hátrányból indultam így, hogy nem emelteztem. Már év elején is sejtettem, hogy ez a szak engem nem érdekel, eredetileg azért írtam be, mert hát mégiscsak itt is lesz fizika meg matek, de mostmár rájöttem, hogy egyáltalán nem érdekel az egész. ráadásul az igazat megmondva gimiben nem sokat tanultam, és úgy is hoztam a 4-es/5-ös átlagot viszont itt ugye az édeskevés, úgyhogy meg is buktam pár zh-n. tudom, hogy ez nem motiváció, hanem inkább szorgalom kérdése, de mégis úgy érzem, hogy ha olyan szakon lennék ami érdekel is, akkor jobban menne a tanulás.

Szóval a lényeg: arra gondoltam, hogy most passziváltatnám a következő félévet, és újraérettségiznék fizikából. Gimiben bejártam faktra, meg van hozzá anyagom tehát nem 0-ról indulna, de csak kb. 3 hónapom lenne rá (Január első fele még vizsgaidőszak), meg akkor már matekból is megpróbálnék egy emeltet (a közepem elég jó lett, meg ugye itt is most tanulom az egyetemi matekot annyira csak nem lehetetlen).

Szóval ti megpróbálnátok a helyemben?

Ja és tudom, hogy BME-n is van fizika, de nekem inkább az ELTE képzése tetszett, bár az is szóba jöhet, viszont az egyetemen belüli átjelentkezéshez két befejezett félév kell ha jól tudom.



nov. 28. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme elvégezni egy olyan képzést ami nem érdekel. Nem vagy lekésve semmiről, ha a fizikus BSc jobban érdekel akkor csináld meg az érettségit belőle és válts szakot.
nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel, de ez megütötte a szememet:


“matekból meg nagy hátrányból indultam így, hogy nem emelteztem”


Nem akarlak elkeseríteni, de a fizika szak 80%-ban nagyon durva matek.

nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 igen, azt tudom néztem is hogy első félévben szinte csak matek van. azért nem emelteztem anno, mert csak egy faktot tudtam felvenni, és mivel a fizika alapkövetelmény inkább azt vettem fel.

viszont nem voltam versenyeken meg semmin gimi alatt és úgy tudom, hogy akik fizikára mennek nagyrészt ilyen oktv-s meg diákolimpián döntős diákok. úgyhogy most hogy megint végiggondoltam kicsit, lehet marad a mostani szak, vagy valami más mérnöki, lehet csak kicsit sokként ért az anyagmennyiség meg a gépszerk a gimis semmittevés után.

nov. 28. 20:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell versenyezni kozepiskolaban ahhoz hogy menjen a fizika szak, es nem csak ilyenek jonnek. Viszont a középiskolás fizikának nem sok köze van az egyetemi fizikához. Sokkal fontosabb hogy jó matek alapokkal érkezzen valaki, mint hogy fizikával.
nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!