Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén készülök felvételizni,...

Idén készülök felvételizni, viszont nem tudom, hogy mi lenne az ideális választás. Tudtok ajánlani olyan max 8 féléves alapképzést, ami elvégzése viszonylag egyszerű, és sok elhelyezkedési lehetőség van utána?

Figyelt kérdés
Egy olyan szakra gondolok, amivel nem lehet mellé lőni nagyon. Humán irányba, reál tantárgyak nem vonzanak. Személyes tapasztalataitokat is szívesen várom, hogy kinek mi jött be akkor és hogy boldogul vele azóta, illetve mennyi köze van a mostani munkájához az, amit végzett.

jan. 16. 22:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi idős vagy?
jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

1es ez nem olyan bonyolult, hogy nem tudnád kitalálni. 😂


Kérdező, mégis mi az ami érdekel a humán vonalon egyáltalan?

jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
A helyzet az, hogy azokhoz a szakokhoz, amikkel nem nagyon lehet mellélőni így vagy úgy, de a matek és a statisztika minimum kell. Ezek mondjuk a gazdasági szakok, szociológia. És akkor az orvosiról, a mérnöki szakokról nem beszéltünk. Humán vonalon nem nagyon tudok mondani olyan szakot ami megérné. A jog is megosztó dolog, mert elvégzed, de senki nem garantálja, hogy sztárügyvéd leszel, nem pedig aktatologató a muhajröcsögei önkormányzatnál. Szóval, csak az, hogy humán vonal nem elég ahhoz, hogy érdemben tanácsot lehessen adni. Vagyis annyiból igen, hogy a helyedben elkezdenék barátkozni a matematikával, és ennek alapján gondolkodnék a továbbiakban.
jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, fiú. Matekból sose voltam jó, olyan szak jöhetne szóba, ahol egy teljesen megtanulható szinten kérik és nem arra épül a szak, vagyis nem feltétlenül azzal kell dolgozni.
jan. 16. 23:04
 5/16 A kérdező kommentje:
2-es, inkább a társadalomtudományok felé hajlok, de most így jelentkezés határidő közelébe kb minden megfordult a fejembe s nem tudom mi lenne a jó döntés.
jan. 16. 23:07
 6/16 A kérdező kommentje:
Most február 15. ig jelentkezhetek 6 szakra, amiből később gond nélkül visszamondhatok ahányat akarok, csak fontos lenne, hogy egyik se olyan legyen, amivel később valószínű, hogy semmit se tudok kezdeni…Ezért érdekelnének a személyes tapasztalatok is
jan. 16. 23:19
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
Szocped, szocmunka?
jan. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Nézz utána az emberi erőforrás képzéseknek. Felmentem álláskereső oldalakra és tök sok HR-es álláshirdetést láttam. ^^
jan. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Human szaki ami egyszeru és könnyű elhelyezkedes van? Ilyen sztem nincs. Általában ott van hiany amit kevesen végeznek el mert nem egyszerű és a piacnak szüksége lenne meg tobb emberre.
jan. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Társadalomtudományok közül mi? Filozófia? Ki fog esni a szemed annyit kell olvasni, és a munkaerőpiaci értéke nulla.

Közgazdaságtan? Matek..

Jog? Na, hát talán, de fentebb is írtam, hogy semmi garancia nincs arra, hogy jól(!) meg fogsz tudni élni belőle, és nem közalkalmazotti bértábla szerint löknek valami alamizsnát.

Kulturális antropológia? Művészettörténet? Néprajz? Mi a terved ezekkel a társtud-i szakokkal?

Politikatudomány? Lehet vele menni társadalomkutató intézetekhez, erős statisztikai ismeretekkel.

Szociológia? Itt megint kell a statisztika..

Történettudomány? Hát, tömegével keresik a történészeket is...ja, nem.

Pszichológia? Emberekkel szeretsz-e, akarsz-e foglalkozni? 3 év alapképzés után szakmán belül semmit nem csinálhatsz, kell a 2 év mesterképzés minimum + szakképzés + mindenféle módszerspecifikus képzések. Alaphangon 10 éves, és nagy pénzforrást igénylő projekt.


Szóval, értjük, hogy matek nem, és társadalomtudományok, de ezek közül is mire gondolsz egész konkrétan?

jan. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!