Ki lehet nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Milyen szakra kell menni az egyetemen ha nogyogyaszok akarunk lenni? Olvastam hogy van szülésznői-nőgyógyászati szonográfus. Akik ezt tanuljak belőlük lesznek a nogyogyaszok? Sajnos nem pontosan értem a leírását. El tudnátok nekem ezt magyarázni?

jan. 17. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Jaj, istenem! A szonográfus rohadtul nem nőgyógyász! Ha pedig te annyira nem vagy képes 16 éves korodban, hogy tudd, hogy a nőgyógyász orvos, akkor az egyetemnek a tájékára se fogsz menni!
jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi diploma kell hozzá, ami 6 év majd utána szakosodsz. Itt két év a rezidensképzés, majd ezután jön a szakgyakorlat. (Ha jól tudom nőgyógyászoknál 3 év, de ha nem javítsatok ki.)


A szonográfus az ultrahanggal foglalkozik.

jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyász, a szonográfus és a szülésznő három teljesen különböző szak. De ha az interneten fellelhető temérdek információ segítségével ennyit nem tudtál leszűrni magadtól, akkor a nőgyógyászt ki is húzhatod a listádról, mert ilyen értelmi képességekkel az orvosi esélytelen számodra.
jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem matek BSc után simán lehetsz nőgyógyász:)
jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!