Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet VFX-et tanulni...

Hogyan lehet VFX-et tanulni magyarországon, amivel utána dolgozhatok is?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, különösen érdekelnek a vizuális effektusok (VFX, ha jól tudom). Már kb. egy éve foglalkozok vele hobbi szinten, Blendert használok 3D VFX hez, emellett már csináltam nem 3D VFX et is (robbanások, torkolattűz stb). Ilyeneket iskolai projektekhez többször készítettem, szerintem elég jók lettek. A kérdés pedig, hogy lehet-e magyarországon VFX-et tanulni komoly szinten. Van esetleg egyetem, amin ezzel foglalkoznak, vagy valami kurzust kell elvégezni külön, hogyha később ezzel szeretnék foglalkozni. Esetleg milyen cégnél lehetne vele dolgozni, ahol keresnek ilyen téren alkalmazottakat. A válaszokat előre is köszönöm.

jan. 17. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van 1-2 egyetem, ami indít filmes, tévés képzéseket, de ilyen speciális szak tudtommal nincs.

Tanfolyamból sem sok és fizetős, mutatom talán a 2 ismertebbet:


[link]


[link]


Nem dolgozom ilyen területen, így a többi kérdésre nem tudok válaszolni.

jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
jan. 18. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:
jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Unlinited podcastban volt régebben egy beszélgetés egy Marvel-en is dolgozó magyar VFX-essel. Érdemes lehet meghallgatni, talán ad néhány tippet.

[link]


Animációs film más terület, de ez is lehet érdekes valamennyire:

[link]

jan. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
febr. 1. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!