Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek az Óbudai...

Mi a véleményetek az Óbudai Egyetem Könnyűipari mérnök szakjáról?

Figyelt kérdés

Könnyűipari Mérnök szak iránt érdeklődöm. Mindenkinek a véleményére kíváncsi lennék, kezdve azoktól, akik már tanultak vagy tanulnak ezen a szakon vagy az egyetemen, illetve azoktól is, akiknek lenne egy adott véleménye/tapasztalata szimplán az egyetem/szakot illetően.


- Mennyire piacképes a szak?

- Mennyire nehéz elvégezni a szakot?

- Melyik specializációt érdemes szerintetek választani + miért?



Egyébként a két specializáció, ami felkelltette a figyelmemet a szakon belül az alábbiak:


- Nyomtatott média-, csomagolástervezés és technológia specializáció

- Minőségirányítási rendszerfejlesztő specializáció


Köszönöm a segítséget!:D



jan. 20. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem tudom , hogy ilyen tipikus könnyűipari cégek, hogyan tudnának itthon versenyezni árban az olcsóbb kínai termékekkel, mivel elég sok tipikus könnyűipari termék onnan jön. Nem tudom , hogy ha netán sikerül is ez, akkor miből lesz pénz jó béreket fizetni. En előbb végeznek el egy gépészt ami a gyártáshoz univerzális tudást ad , majd ha érdekel a könnyűipar akkor próbálkoznék avval vele. Es ha netán nem jok a lehetőségek akkor nem egy lapra lett feltéve minden. Persze ez én vagyok.
jan. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az #1-esnek a véleményét. Esetleg valaki más még?:D
jan. 22. 03:09
 3/7 totolala ***** válasza:
77%

Mindenki a gépész/mechatro/villany trio-val jön.. igen, ezek a legpiacképesebb szakok, a legmagasabb fizetéssel. Nem mindenki lehet ezen 3 mérnök közül 1. Ne mindenkit érdekel, és nem mindenki tudja elvégezni sem.. egedjük el ezt, hogy mindenkinek, minden mérnöki szak helyett ezt a 3mat ajánlgatjuk.

Én egyébként mechát végeztem, de vért izzadtam.

A kérdésben szereplő szakról egyébként nincs információm.

jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak, mindig ezt a három mérnöki szakot szokták mondani, de hát nem mindenkit érdekelnek azok…
jan. 24. 18:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg más valaki még?:D
jan. 31. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egész hazai könnyűiparból egyedül a nyomdaipar maradt életképes. A többi könnyűipari ágazatot lenyomták az olcsó távol-keleti tömegáruk, így nem bírták tovább a versenyt.


Arra viszont számítanod kell, hogy a nyomdaipari üzemek az egész ipar legzajosabb üzemei közé tartoznak, kivéve talán a gőzkalapácsokat használó üzemeket. Egy nyomdában tipikusan 80-90 decibeles a zajszint. Úgyhogy ha mérnökként beosztanak egy nyomdaüzem felügyeletére, akkor bizony füldugó vagy zajvédelmi fültok viselése szükséges, továbbá az üzemben csak kiabálva lehet kommunikálni. S az efféle, erősen zajos munkahelyet bizony nem mindenki szereti.


Egy további probléma, hogy a nyomdaiparban az állásüresedések száma igen alacsony, így végzősként nemigen válogathatsz a lehetőségek között, s ha valami miatt később munkahelyet szeretnél váltani, az sem lesz egyszerű.

febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
6: akkor jól gondoltam én is, hogy a könnyű ipar Európában és itthon nem tud vagy csak nehezen tud versenyezni a távol keleti termeléssel. Aki talpon is marad az gondolom próbálja leszoritani a gyártás, bér és egyéb költségeket..
febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!