Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-n tudtok ajánlani jó...

ELTE-n tudtok ajánlani jó szabválokat?

Figyelt kérdés
Elte gtk-n tanulok alapszakon és keresek jó szabválokat ( lehet másik karról is). Ha valaki felvett párat kérlek adjon ötleteket!

jan. 26. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A "jó szabvál" fogalmát kétfelé bontanám:


-Könnyű szabválok, ingyen kredit:

Ókori Egyiptom Filmen

Online Általános Testnevelés

Interkulturális Felkészülés Nemzetközi Mobilitásra

Nagy Kérdések Rövid Története

Szerb Filmtörténet (vagy valami ehhez hasonló)

Karriermenedzsment

Pszichológiai Kisérletben Való Részvétel


-Nehezebb, de (szerintem) érdekesebb szabválok:

Nyelvek BTK-n (itt azért komoly tempó van, én oroszt végeztem)

Hungarian Startup University Programme

A többi GTK-s szak tárgyai, de itt figyelni kell az ütközésekre

ÁJK, IK és TTK tárgyak szerintem között szerintem vannak tök érdekesek


Arra figyelj mindenképp, hogy ne legyen sok ütközésed, bár ha nem kerettanterves GTK tárgyat veszel fel, akkor ez kb elkerülhetetlen.

jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az egyes jól mondja.


Ha van egy kis filozófiai vér benned, akkor Kodaj Dániel bármelyik kurzusa. Jó órákat tart de nem kötelező a bejárás, a számonkérés meg legtöbbször csak 1 hosszú/3 rövid esszé, amit ha megírsz, kb garantáltan ötöst ad.

jan. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Humor a keleti kultúrákban.
jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Karriermenedzsment V.: 1.Karriertervezés és készségfejlesztés,

2.Among Others: Intercultural learning in practice

Mindkettő jó volt, a karriermenedzsment abból állt hogy minden alkalommal hívtak egy előadót aki valamilyen karrierhez kapcsolódó előadást tartott pl munkakeresés lépései, állásinterjúra való készülés és hasonlók, szóval ez szerintem tökre hasznos volt és simán lehetett 5-öst szerezni, a lényeg hogy ott kell lenni az órákon és a végén pár kifejtős kérdésre kellett válaszolni de arra is volt vagy egy hét. Az among others az ilyen félig angol óra volt, nagyon jofejek voltak az oktatok meg 10en voltunk úgyhogy kis családias volt a hangulat és igazából a végén mi döntöttünk el hogy mire szeretnénk jegyet kapni. Amúgy meg érdekes feladatok meg témák voltak az órán szóval jaa ezt mindkettőt tudom ajánlani


árgy neve: Kulturális antropológia 1.

tárgy kódja: SZOCBA81

előadó neve: Prónai Csaba

értékelés: egyetlen órán sem voltam benn sajna, véleményt nem tudok alkotni. ingyenkredit tárgy, 600fővel. a teljesíthetőséghez a vizsga válaszait írnám: ABCCBAABCCBABB

____________________________________________________

tárgy neve: Pszichológiai kísérletben és tudományos aktivitásban való részvétel

tárgy kódja: VKN-096G:63

előadó neve: -

értékelés: javarészt otthonról, online kérdőívek kitöltése, átlag 20-40 percesek. 10 pontot kell összegyűjteni, egy kérdőív általában 0,5 vagy 1 pont. vannak kísérletek is, amik több időt vesznek igénybe (~2 óra) és nagyobb pontértéke van. érdekes kérdőívek vannak, számomra élmény volt, látni, hogy hogyan gondolkodom, mennyire vagyok előítéletes, és hogy döntök különböző helyzetekben. reflex teszten is résztvettem. király, ajánlani tudom. könnyen szerezhető, de időigényes kredit.

____________________________________________________

tárgy neve: Kettlebell

tárgy kódja: VTN-099:156

előadó neve: Virág Tünde

értékelés: nem durva edzés, a kettlebell alapjait szépen meg lehet tanulni. egy órás edzés a semmelweis utcában (astoria) vagy a beacon. Tünde jóarc és segítőkész. éltem.

____________________________________________________

tárgy neve: Funkcionális tréning

tárgy kódja: VTN-099:155

előadó neve: Répási Károly

értékelés: Barátosi Levi tartotta az órákat, ő egy jóarc végzős pszicho hallgató, király humorral (ez nem biztos, hogy tőlem dícséret 😀 ) és ő is kellképp segítkész volt és király volt a hangulat. ha ténylegesen mozogni is akarsz akkor vedd fel. kettlebell, sajátsúlyos edzések, trx volt az órán

____________________________________________________

Tárgy neve: Fejezetek az alkalmazott pszichológiából: Élet-halál kérdései – egzisztenciális pszichológia

Tárgy kódja: PSZB17-135:10

Illetve PSZB09-142:45, nem tudom pontosan miért van kettő, mikor felvettem csak egy kód volt, az utóbbi.

Előadók neve: Kőváry Zoltán, Kiss Dániel

Értékelés:

Pozitív: 3 kredit, heti másfél óra, bejárós de nem bánjátok meg. Annak ajánlom aki szereti a pszichológiát és az irodalmat, mert verseket, filozófiai műveket, egyebeket kell olvasni óráról órára (a legtöbb kb 10 oldal volt), és arról beszélgetünk, ez a félév második fele, az első inkább elméleti, átbeszéljük mi is az az egzisztenciális pszichológia, de végig kötetlen, körben ülős beszélgetős. Sokat lehet tanulni és elgondolkodtató, nekem hiánypótló óra volt.

Negatív: Nem igazán van, max hogy az Izuban van, bár én szereten ha ott van óra.

A számonkérés egy mezei beadandó egy választott mű elemzése egzisztenciális szempontból

____________________________________________________

Tárgy neve: Az igazság poszt-posztmodern állapota – avagy „Latour nyakán szcientista kötél?”

Tárgy kódja: VKN-096:45

Előadó neve: Fábri György

Értékelés: Én szanaszétadtam ezt az órát és a Tanár úrba is szerelmes vagyok, annak ajánlom akinek tetszett a filozófia óránk, mert ahhoz hasonló. Talán 6-an voltunk, eldőltünk a kis könyvtárában a fotelekben, ott is volt néha olvasnivaló következő órára, szintén beszélgetős, nekem sokszor olyan volt, hogy végigjegyzeteltem, mert minden mondata arany. A tematika nagyon leegyszerűsítve magába foglalja magát a posztmodernt, hogy milyen korban élünk jelenleg, mi miért történik, ennek irodalmi és történelmi vonatkozásai, sok-sok sztorizás, ami színesítette az órát, mert amúgy elég tömény, de ezt szerettem benne igazán

Negatív lehet: volt olvasmány ami csak angolul jelent meg, ezért nyelvtudás szükséges

Ill. Izuba kell csalingázni szintén

Az, hogy mire kapjuk a jegyet, nekem a félév közepén se volt még világos, valami beadandószerűség azt hiszem, én sajnos a félév végét kórházban tengettem így fogalmam sincs végül mi volt, de így is megkaptam az ötöst, szóval ha aktív vagy órán és vannak gondolataid akkor az is elég lehet. Kb mint a filozófia vizsga szerintem, annyira lehet komoly

____________________________________________________

tárgy neve: Bevezetés a művészetpszichológiába

tárgy kódja:VKN-096:22

előadó neve: dr Gerevich József

értékelés: tömbösített óra, ez 4 pénteket jelentett 13:00-17:30-ig az IZU-ban. A bácsi 70 éves és hatalmas forma, jó és vicces órákat tartott 2 kreditért. Leginkább a képzőművészetről szóltak az órák, de volt pár irodalmi példa is. Igazából a saját könyvét adja le (Teremtő vágyak) , a lényeg hogy egy képzőművészeti alkotás pszichológiai háttértörténetét adja le, hogy született, miért készítette az alkotó. Sok az anyag mennyiség, rengeteg dologról van szó, érdemes jegyzetelni. Katalógus 3 órán volt mert 1en elfelejtette. Lehet írni neki beadandót kb bármiről, ami eszedbe jut az óra kapcsán és azzal kiváltod a vizsgát. Az utolsó órán iratott egy 10 kérdéses "vizsgát", amit ha az órákon figyeltél hibátlanra meglehet írni, és jószívűen osztályoz szóval pár hibával is lehet 5-öst kapni. Összességében megéri szerintem ha valakit érdekel a téma, nem az ingyenkredit kategória de nem is kell vértizzadni érte.

____________________________________________________

tárgy neve:Karriermenedzsment: Az álláskeresés lépései (Karriermenedzsment I.)

tárgy kódja:VKN-096G:43

előadó neve: Galamb-Kassa Gabriella, Karsai Szilvia

értékelés: 2 napos volt 10:00-17:00-ig tartott. Megismerhetsz másik szakról embereket, eléggé interaktív az óra, sokat kell beszélni, kiscsoportos feladatok vannak. Aki passzív vagy nem szereti hogy beszélni kell mindenki előtt annak nem ajánlom 😀 Igazából a munkaerőpiaci elhelyezkedésről szól, hogy tudsz érvényesülni, önéletrajzot, motivációs levelet tanítanak meg írni. Jönnek egy multi cégtől előadást tartani. Hasznos jó hangulatú óra. Mindenkinek 5öst adnak ha megcsinálod a feladatokat. Önéletrajzot, mot.levelet kell írni egy adott állásra+ egy projekt feladatot csinálni, aminél van választási lehetőség, vannak benne nagyon könnyűek és olyanok is amiért csinálni is kell valamit. Btk-n van az óra, 2 kredit.

____________________________________________________

Tárgy neve: Vallásfilozófia

Tárgykód: BBN-FIL-361.01

Előadó: Borbély Gábor

Értékelés: Nem látogattam az órákat, cserébe könnyen teljesíthető szóbeli vizsgával operál, nem kevesebb mint 4 kreditért cserébe. Két olvasmányt kell elolvasnod a listából, ezek közül a vizsga előtt kiválaszt neked egyet (vagy ha könyv, abból egy fejezetet), aminek bemutatása mellett a személyes meglátásaidra kíváncsi. (A vizsga előtt, míg a folyosón várakozol, van időd kidolgozni a "tételed".)

____________________________________________________

Tárgy neve: Röplabda, tárgykód: VTN-099:114, előadó neve: Janecskó András. Értékelés: jó kis röpizés délelőtt, nincsenek sokan, 2-3 csapatnyi ember, ezért biztosan sokat tudsz játszani az órán. Jó a társaság és a hangulat, megismerkedhetsz emberekkel másik karokról is. Ha fejlődni szeretnél benne akkor inkább a társaidra számíthatsz, tanárbácsi passzívan van jelen. Elvileg 4 óráról lehet hiányozni, de ha kicsit túlléped akkor is számíthatsz az ötösre. Vizsga nincs. 6000 Ft/félév, amit a félév végéig bármikor kifizethetsz.

____________________________________________________

Tárgy neve: Tagállami Európa politikák,

Tárgykód: BP2:TEP Előadó: Mráz Ágoston Sámuel Értékelés: Abszolút korrekt módon lefektette az elején a feltételeket és az elvárásokat és teljesen korrekt vizsgát is rakott össze.Nagyon érdekes és szerteágazó ismeretekre tehettünk szert. Annak érdemes felvennie akit érdekel a politika. Helyileg az ÁJK-ban voltak az órák kellemes reggel 8-as időpontokban,de óra közben kellemes felébredni mint tudjuk,szóval teljesen vállalható volt

____________________________________________________

tárgy neve: Buddhizmus

tárgy kódja:BBN-FIL-401.24

előadó neve: Ruzsa Ferenc

értékelés: nagyon jó előadások, vizsga: teszt (feladott olvasmányok+tanulmányok, összesen kb 200 oldal)

____________________________________________________

tárgy neve: Bevezetés a színháztudományba

tárgy kódja:BBN-CUL-381

előadó neve: Imre Zoltán

értékelés: nagyon érdekes előadások, de vigyázat, iszonyú követelmény!! Szakirodalom ~1500 oldal, jegyzetek szükségesek, beugrós írásbeli vizsga, vizsga előfeltétel (🙃...) ;egy 600 oldalas könyv kijegyzetelése. Csak annak érdemes, aki nagyon érdekelt a témában, és tényleg időt tud szánni rá!

____________________________________________________

tárgy neve: Conflict Management Skills Workshop

tárgy kódja: HRCM17-124

előadó neve:Kiss Orhidea Edit

értékelés: hihetetlenül élvezhető, interaktív, két nap+egy beadandó, két kredit, külföldi hallgatók, love, stb

(nem tudom, hogy ez mindig meg van-e hirdetve, vagy kivételes eset volt, úgy találtam, hogy beállítottam a neptunban a tárgyfelvételnél, hogy angol nyelvű legyen a kurzus, de ezeknél érdemes a tanárnak előzetesen írni egy emailt hogy részt vehet-e egy itteni közszerves hallgató, mert a legtöbb idegen nyelvűt csak külföldi diák veheti fel, de max nem számít plusz kreditnek)

____________________________________________________

tárgy neve: Szexuálpszichológia 1

tárgy kódja: VKN-096G:70

előadó: Hevesi Krisztina

értékelés: (2 kredit)

követelmény: Hevesi könyvének elolvásása, ebből rakja össze a zht (nekem nem tetszett a könyv, a sztorik felét elmondja órán,az utolsó fejezet kifejezetten borzalmas) egybként a zh-t meg lehet írni 4es 5ösre

Az órákon van katalógus, néha elfelejti de azért nagy többségben nálunk hozta. Számomra nem igazán jöttek be az órái, nagyon sok a sztori, szinte igazából csak ezekből áll az óra, bár őszintén nekem Hevesi Kriszta stílusa sem volt szimpatikus.

____________________________________________________

tárgy neve: A kultúra arcai 2.

tárgy kódja: SZOCBA90

előadó neve: Papp Richárd aka. Riki

valahonnan hallottam, hogy jó, így felvettem, a következő félévben pedig tuti felveszem a kult.arc.1-et

Riki a legnagyobb hippi tanár az egyetemen. a tárgy témái: vallás, mítosz, szépség, gazdagság. Ezeket a szavakat jártuk körbe a félév során, rengeteg eltérő kulturális példával. Igazából ez antropológia a kultúra szemszögéből. a Doorstól a gésákon keresztül a hitgyüliig mindenről volt szó.

kimenő: aki akart az írhatott egy esszét egy általa választott témáról. de hogy ez lehetett bármi, akár egy könyv, egy film, egy jelenség, egy akármi, a lényege az volt, hogy a félév témájához köthető legyen. ezt azoknak ajánlotta, akik tényleg antropológiával akarnak foglalkozni. akiknek csak egy jegy kellett mert szabváll volt, azok meg írhattak egy vizsgán másik 200 emberrel egy egy-két oldalt, a tanórán elhangzottakból.

____________________________________________________

a tárgy neve: Kultúraszociológia

tárgy kódja: SZOCBA63

előadó neve: Gecser Ottó

Szociológia a kultúra mentén. olyan tartalmak voltak mint kultúra és fogyasztás; osztály és státuszkultúrák; magas és tömeg kultúra; szubkultúrák és mind emellett az elején azért 2-3 óra fogalmakkal és klasszikus megközelítéssel kezdődött. Lehet, hogy ő ebben a félévben nem fog órát tartani. Szerettem az óráit, néha bosszantott a mondat tagolása, cserébe nagyon korrekt, érthető és igyekszik interaktívvá alakítani az órákat, már amennyire ez egy nagy előadóban létrejöhet. lágymányosin voltak óráink

kimenő: 3 rövid esszé egy írásbeli vizsgán, úgy, hogy mindegyik témához legalább 3-3 órán tanult fogalom/gondolat tartozzon. teljesíthető.

____________________________________________________

tárgy neve: Pszichológia a hétköznapokban / Emberi gondolkodás

tárgy kódja: TANM-PPM-117

előadó neve: Mérő László

értékelés: Mérő László! Ezen az órán éreztem először, hogy milyen lehet egy egyetem. Egy idős tudóst hallgatsz, aki matematikusként került a pszichohoz közel és ment nagyot a mesterséges intelligencia területén. Az órái lényegében tudományos standupként kategorizálhatóak. Rengeteg okosat mond és bölcs egy ember.

kimenő: 20 pontos kvíz, 0 ponttól kettes, viszont vannak mínusz pontok. tiszta kaland

jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!! Nagyon sokat segítettetek! :)
febr. 1. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!