Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen nekem is kötelező...

Egyetemen nekem is kötelező vajon a +1 tárgy?

Figyelt kérdés

Idén fogok végezni, ha minden jól megy.

Febr 5.-én kezdődik az új félév, tárgyfelvétel még nincs megnyitva de a tárgyakat már betöltötte.

Nálunk úgy van, hogy minden félévre van egy órarend fixen és azokat a tárgyakat kell felvenni.


Megnéztem az 1 évvel ezelőtti órarendet és abból nekem már csak 1 tárgy hiányzott, mert FOKSZ-ot csináltam vannak tárgyak amiket onnan beszámítottak+ amit tudtam és nem ütközött megcsináltam a 4. félévben. (Most lesz a 6.) Viszont észrevettem, hogy a betöltött tárgyak között van egy új tantárgy ami az 1 évvel ezelőtti órarendben nem volt benne. Felettébb érdekes, mivel a tárgy 7 kreditet ér. És ha 1 éve nem kellett megcsinálni akkor nyilván a nélkül is megvan az a kreditszám amivel el lehet menni államvizsgázni. Nem igazán értem mi ez az újítás. Én arra számoltam, hogy 1 tárgyam marad+szakdoga+államvizsga tételek kidolgozás. Persze van akinek mindegy lenne, hogy 1 tárgy vagy 2 de nekem nem m1, mert dolgozom is és ha 2 tárgy van, amilyen jól össze teszik az órarendet biztos, hogy 2 külön napra esik. 1 napot még beáldozom bejárni arra az 1 órára, de kettőt nem szeretnék. Természetesen majd érdeklődöm a TO-n is csak kíváncsiságból kérdezem, hogy mi lehet ez az új 7 kredites tárgy így az utolsó tanulós félévre?


jan. 28. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:
29%

Nem értem a kérdést, gondolod, hogy mindenki másnak kötelező, neked meg nem? Attól még, hogy megvan már pár tárgyad és csak egy maradt volna eredetileg erre a félévre, még ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád is.

Az, hogy tavaly mi volt tökmindegy, változhatnak a követelmények bármikor, és rád nem a tavalyiak, hanem az ideiek vonatkoznak. Ha egy tárgy kötelező, akkor az kötelező, kreditszám ide vagy oda, az maximum akkor számítana, ha szabvál vagy kötvál lenne, de így nyilván kell az abszolváláshoz.

Jártam már úgy, hogy csúszás miatt harmadévben kellett megcsinálnom egy másodéves tárgyat, ami az eredeti évfolyamomnak még nem volt kötelező, de az újnak már igen, és megcsináltatták velem utólag. Van ez így.

jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szándékosan így tettem fel a kérdést, a figyelemfelkeltés miatt.

Itt nem azon van a hangsúly, hogy mindenki másnak kötelező és nekem nem, hanem pl. volt olyan csoporttárs aki szintén foksz miatt hamarabb végzett (neki másik szak volt, kevesebb tárgy) és igen neki mondtak olyat, hogy 5.félévben (amikor végzett) hogy a 6. féléves 0 kredites angolt nem kellett felvegye, még nekünk igen fel kell venni. Ő így 1 félévvel kevesebb angolt tanult. Pedig egyszerre iratkoztunk be, csak ő hamarabb letudta a tárgyakat, mert neki kevesebb tárgy volt más szakon.


Ezért érdekes számomra, hogy így utolsó félévbe random bekerülne egy 7 kredites tárgy, eddig meg a 7 kredit nélkül megvolt az a kreditszám amit most nem tudok fejből, hogy összesen mennyi ami elég volt a diplomához.


"változhatnak a követelmények bármikor"

Na de év közben? Mert nem szeptember lesz, hanem február, ha változik logikusan egy úgy tanévtől, azaz szeptembertől kellene. Mintatanterv sincs fent új. Csak úgy random utolsó félévre egy 7 kredites tárgy szerintem elég fura.

jan. 28. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!