Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen szabadon választható...

Egyetemen szabadon választható tárgy helyére kötelezően válaszhatót is felvehetek?

Figyelt kérdés
2020. dec. 11. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
Nem
2020. dec. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Igen, bármit fel lehet venni. Van aki könnyen teljesíthetőt vesz fel, van aki olyat ami kötvál, így értékesebben tölti ki a szabvált, hisz kapcsolódik a szakjához.

Bármi ami a kötelező fölött van teljesítve, beszámítódik a szabadon választottba.

2020. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Azért ez (szerintem) nem ilyen egyszerű. Legalábbis én nyelvszakon vagyok, nálunk 3. félévtől tárgycsoportok vannak, és csak annyi van megadva, hogy melyik tárgycsoportból mennyi tárgyat kell teljesíteni, de azt mi döntjük el, hogy a felsoroltak közül melyikeket vesszük fel, és mikor. Ezért nálunk egyértelműen nem számít szabválnak a kötvál. Olyan esetleg lehet, hogy ami nekünk kötelezően válaszható, egy másik szak hallgatója felveheti szabadon válaszhatóként.
2020. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ha az egyik tárgycsoportból többet veszel fel, mint az elvárt kreditmennyiség, akkor elfogadtathatod szabadon választott kreditnek.
2020. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!