Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE-ÁJK jogász szakon...

Az ELTE-ÁJK jogász szakon hogyan számolják az intézményi pontokat? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A fiam idén fog érettségizni és az ELTE-ÁJK osztatlan jogászképzésére szeretne menni továbbtanulni. Az egyetem oldalán a felvételi tájékoztatóban azt írják, hogy a képzésre az egyetem, az emelt szintű érettségiért bármely tárgyból, vizsgatárgyanként 50 intézményi pontot ad, vagyis a 100 intézményi pont összegyűjtéséhez kettő emeltet kell tenni. Ezt a fiam Magyar nyelv és irodalomból, illetve történelemből tervezi megcsinálni. Ez eddig világos, viszont hallottam valakitől, hogy három emelt érettségire van szükség, mivel egy emelt érettségi alapból kötelező a szakra, és akkor jár plusz pont, ha azon felül tesz még két további emeltet.

Az lenne a kérdésem, hogy a két emelt szintű érettségi (esetünkben magyar+töri) letételéért megkapja a 100 intézményi pontot? (Nyilván megfelelő érettségi eredménnyel). Vagy pedig annak van igaza, aki szerint három emelt kell? (Egy kötelezően plusz még kettő) Ha esetleg olyan valaki, aki tisztában van ezzel, esetleg az egyetem hallgatója tudna erre érdemi választ adni, megköszönnénk!


Előre is köszönöm!



jan. 31. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez baromság, mivel kimaxolja a 2 emelttel az intézményi pontokat. Minek a 3.? Azt úgyse számítják bele...
jan. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Ez hülyeség, az emelt érettségire akkor is jár ebben az esetben pont, ha kötelező a szakra
febr. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A két emelt elég, megkapja érte a plusz pontokat.
febr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!