Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagykanizsán miért nincsen...

Nagykanizsán miért nincsen felsőoktatás?

Figyelt kérdés
Jó tudom ott van a PEN, de nagyon alacsony hallgatói létszámmal. Más hasonló méretű vagy akár kisebb városokban is jelentősebb méretű a felsőoktatás mint itt

febr. 1. 11:58
 1/6 anonim válasza:
65%
Ez is több a semminél
febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Nagykanizsáról el akarnak menni, nincs se megtartó-, se vonzereje a városnak.

Melyik hasonló városra gondolsz? Érdemes lenne összehasonlítani, vajon azok mivel tudnak többet nyújtani. Nem az egyetem, hanem a város.

febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Így is túl sok a "falusi" egyetem, melyek színvonala a béka feneke alatt van. Pl. Tokaj-Legalja.
febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kisebb városok közül pl Baja is önálló főiskolával rendelkezik (EJF), de a sokkal kisebb Sárospatakon is két egyetem van. Ezek közül egyikről sem hiszem hogy sokkal több lehetőséget nyújtana mint Nk.

Hasonló méretű városból Eger vagy Sopron az amire gondoltam, hogy viszonylag nagy az egyetemi élet

febr. 1. 12:48
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Mindegyiknek a neve mond VALAMIT. Történelem, látványosságok, ezek odavonzzák az embert, főleg Eger, Sopron. Ez utóbbi még Ausztria közelsége miatt is vonzó lehet. De még a Bajai halászléfesztivál is országos hírű. Nagykanizsa neve mivel vonzza oda a mai fiatalt?
febr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%

Röviden: mert nem éri meg csinálni.

Egyébként szívből remélem, hogy nem is lesz, sőt, a többi hasonló településen lévő egyetem is idővel megszűnik - le lehet pontozni, de attól a véleményem még áll.

Egyetértek a hármas válaszolóval. Tökéletesen elég lenne egy ekkora országba nagyon max. 10 vidéki és 10 fővárosi egyetem, plusz a hitéleti képzéseknek egyházanként egy. Szerintem az egyik legnagyobb problémája a magyar felsőoktatásnak, hogy több, mint 60 felsőoktatási intézmény van az országban. Oké, ezek nagy része hitéleti, nem is azokkal van a gond, hanem sokkal inkább azzal, hogy ahelyett, hogy lenne egy szakterületen 4-5 egyetem az országban, ahol a legjobb oktatók, kutatók vannak, ehelyett szétszórják őket. És lehet, hogy valaki egy nagyszerű tanszékvezető docens lenne mondjuk az ELTE-n vagy a BME-n, de inkább elmegy a mucsaröcsögei főiskolára, mert ott bekínálnak neki egy dékáni posztot.

Nemzetközi összehasonlításban az orvosi egyetemeink a legjobbak minden szempontból, amit ezek a rangsorok néznek. Igaz, csak 4 egyetemen folyik a képzés, de ott koncentrálni tudják annyira a szakembereket, hogy bőven európai színvonalú képzést nyújtanak. Ehhez képest nézd meg... tanárképzés meg van 20+ egyetemen, mindez úgy, hogy konkrétan sehol nem tudják kimaxolni a keretszámokat. Közgazdász képzésnél ugyanez, van mondjuk 5 olyan egyetem az országba, ahová nem vesznek fel boldog-boldogtalant, a többi helyre bárkit.

Az általad is említett bajai főiskolának konkrétan semmilyen számottevő hozzáadott értéke nincs a magyar felsőoktatáshoz se tudományos se oktatási szempontból ahhoz képest, mintha azok a hallgatók és oktatók, akik ott vannak, mondjuk Pécsre mennének. Cserébe elszívja mind a hallgatókat mind az oktatókat.

febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!