Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt érettségi vs. Felsőoktat...

Emelt érettségi vs. Felsőoktatási felvételi szakmai vizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hosszú kihagyás után, 8 év elteltével szeretnék beülni az iskolába megint. Eddig az emelt angol és magyar érettségire készültem, már leadtam a jelentkezést és ki is fizettem, de ahogy a felvételi jelentkezésnek is nekiveselkedtem láttam, hogy van erre az FFSZV-re is lehetőség. Ahogy nézem, bőven van erre is mit tanulni, viszont megkímélné a pénztárcám 134.000 ft-tal, ha csak erre jelentkeznék, az emelt érettségit meg visszavonnám; ezen felül kevesebb “stresszel” is járna, mert így nem kéne annyi szabadságot kivennem a munkahelyen, hogy májusban és júniusban is 1-1 hetet; illetve itt legalább tudni, hogy milyen feladatokra is lehet számítani, amennyiben valóban az előző évi érettségik egyike közül tesznek elém egyet.

A negatívum, hogy ha nem megyek el az emelt érettségikre attól félnék, hogy nem adom meg azt a pluszt esélyt magamnak, így meg valamelyest van egy kapaszkodó, hogy megpróbálhatom itt is, ha amott nem sikerül… De ez badarság is, inkább attól tartok, hogy erre nincs konkrét időpont, az egyetem oldalán sem találok semmi használhatót és kissé bizalmatlan vagyok az ismeretlennel.

Továbbá, ha szintemelő érettségizek közvetlen előtte, jogosult leszek-e még erre a vizsgára is egyáltalán? És ha sikerül az érettségi, de nem sikerül bejutni a szakra, tehetek-e következő évben FFSZV-t, vagy úgy már bukta?



#érettségi #felsőoktatás #emelt szintű érettségi #FFSZV #Felsőoktatási felvételi szakma vizsga
febr. 3. 22:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!