Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanácsolnátok nekem, mit...

Mit tanácsolnátok nekem, mit tanuljak gimnáziumban?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok egy gimnáziumban humán szakon, de már eldöntöttem és biztos vagyok benne hogy pilóta szeretnék lenni. Na most ehhez igazából angol nyelvtudásra van főleg szükség, de ez megvan. Természetesen nem árt egy kis matek, fizika se, és az egyetem ahova mennék ( Nyíregyházi Egyetem) elvileg nem kér emelt érettségit semmiből. Na de most mi legyen? Mi van ha egy évvel az érettségi előtt találják ki hogy mégis kérnek emelt fizika érettségit például, én meg magyarból teszek le? Akkor vége?

Azon gondolkodok hogy át kéne mennem matek szakra, de elég nehéz lenne…

Egyébként azt mondják hogy a pilótasághoz csak alap matek-fizika tudás kell, nem hinném hogy ezt simán a gimnáziumban ne kapnám meg

Vagy csak figyeljek oda matekon, menjek esetleg magántanárhoz aki felkészítene egy emelt matekra és akkor maradhatok humánon?



febr. 5. 17:36
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia! Végzős repülőmérnök vagyok jelenleg a nyíregyházi egyetemen. Magához a pilóta szakmához a matek alap része a fontos, mint például gyors fejszámolás, szögfüggvények, logika. Viszont ott az egyetemi képzés is. Én nekem középiskolában nem volt fizikám, szakgimibe jártam, és így is sikerült eljutnom a végére de hatalmas szenvedések árán. Amit most megtanulnál emelt matek/fizikán azt ugyan úgy meg kell majd tanulnod egyetemen, csak nem lesz rá 3 éved hanem 5 heted max. Egyébként főleg az elején óriási elvárásokkal fogsz szembesülni, csak a repüléselmélet tantárgy felér egy teljes érettségi anyagával kétszer (nem feltétlen nehéz hanem inkább rohadt sok), így nem árt eddzeni magad. Ha rám hallgatsz, menj át emelt matek/fizikára, és ha módodban áll próbálj emeltezni valamelyikból, egyrészt bebiztosítod magad ha megváltoztatnák a szabályokat, másrészt hidd el hogy nagyon sokat könnyítenél a jövőbeli énednek. Ezt a humán vonalat engedd el ha mérnök szeretnél lenni, nem fog segíteni a célod elérésében.


Ui.: jut eszembe a pályaalkalmassági vizsgálaton is előkerül a matek/fizika, és ott elég szigorúan veszik, szóval ha matek/fizika faktra mész akkor arra már nem kell annyira rágörcsölni, tudsz addig másból készülni. Dér-Radnay-Soós fizika példatárból nézd meg a gyakorló feladatokat, olyan kaliberűekre számíts.

febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor úgy néz ki matek-fizika lesz ebből
febr. 7. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!