Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek gáz otthagyni a...

Szerintetek gáz otthagyni a tanárszakot?

Figyelt kérdés
Debrecenbe járok Földrajz-történelem osztatlan tanári szakra, most vagyok másodéves. Rühellem az egészet, elég nehéz a képzés, évközben sincs megállás, a vizsgaidőszakról nem is beszélve. A föci tetszene egyedül, de ott is inkább a gazdaság, társadalom, turizmus, a természettudós tárgyak egy jelentős részét sorra bukom. Szóval gondolkozom a váltáson, mert ennek semmi értelme. Röhejesen hangzik, de esküszöm egy műszaki pálya sokkal jobban vonzana, de ennél azok biztosan nehezebbek. Mondjuk motivációval nyilván könnyebb lenne.
febr. 7. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem gáz, én is otthagytam, ahogy nem egy csoporttársam.
febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján azt hiszem, jobban fekszene neked a nemzetközi gazdálkodás. Pláne, ha az angol mellett legalább egy másik i.nyelvet is tűrhetően beszélsz.
febr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha se nem tetszik, se nem megy, akkor nem érdemes folytatni.
febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Műszaki pályán, pl. hol? A mérnöki szakokon kell a matek, fizika, egyes szakokon a kémia, biológia is, és egyéb múszaki tudományok. És tényleg nem könnyű a mérnöki.

Amúgy a tanárszakok is elég nehezek, a közhiedelemmel ellentétben. Rengeteget kell tanulni. De mindenhol vannak nehéz tantárgyak, kitartás kell hozzájuk. A kérdés, hogy el tudod-e magad képzelni tanárként. Középiskolásoknak papolni, hogy melyik csata hányadik napján hol és mi történt, elég szélmalomharc. Ha viszont szenvedélyesen tudnád nekik előadni, ami magával ragadja őket, akkor ez a te utad.

febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát, ezen a szakon csak nehezek vannak.
febr. 7. 19:09
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy, nem feltétlen gondolkoznék a továbbiakban felsőoktatásban, de tény, hogy a műszaki dolgok mindig jobban érdekeltek, csak sose voltam reáltárgyakból jó. A család is inkább humán irányban terelt tovább, sajnos. Nem tudom, lehet egy épületgépész technikusi, vagy egy autószerelő szakma jobban passzolna hozzám. Lehet, felesleges játszani az értelmiségit.
febr. 7. 19:16
 7/12 anonim válasza:
100%
Tanári képzés helyett én inkább valami szakmát néznék...amivel a későbbiekben esetleg vállakozó is lehetsz. Nem érdemes ennyit tanulni a semmiért. Sosem fogják ezt megfizetni neked! Sajnos ki kell valakinek ezt is mondani. Úgy gondold át a kérdést hogy a jövőben mit szeretnél dolgozni. A tanári pálya eltökélt hivatás. Semmi pénzért oktatni, nevelni és problémákat megoldani. Viszont ha te erre vagy hivatott hogy pl egy gyerek jövőjét pozitívan meg tudod és meg is akarod változtatni akkor legyél tanár! Ez a hivatás. Pénzt sosem fogsz vele keresni, a rengeteg tanulásod max erre fordíthatod hogy a jövő nemzedékét terelgeted a jobb élet felé. Ha ez neked az utad akkor ne hagyd abba. Ha pénzt akarsz keresni majd akkor viszont válassz egy szakmát!
febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7. Lehet igazad van. Ennyi munkát tényleg nem ér meg, kezdem azt érezni. Az első két félévben még nem is volt annyira húzós, de az második valahogy teljesen elvette a kedvem. Annyi zh-t kell írni ebben a félévben, s akkor még ott van a vizsgaidőszak is. Nem tudom egy mérnöki milyen nehéz, de ahogy hallottam, bár a szorgalmi időszak nehéz, vizsgaidőszakban legalább békén hagyják az embert.
febr. 8. 19:07
 9/12 A kérdező kommentje:
De ez a második év***
febr. 8. 19:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Kozossegszervez'es
márc. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!