Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 évesen nem gáz elkezdeni...

30 évesen nem gáz elkezdeni orvosnak tanulni? Megéri beletenni 5-6 évet, vagy nézzek gyorsabban elvégezhető szakmát?

Figyelt kérdés

23 évesen felvettek az orvosira, ahol végül 2 évig tanultam. Ezidő alatt csak az első évet fejeztem be, mert mellette dolgoztam és vállalkoztam.

A cél akkor a megélhetés lett volna, de olyan szerencsésen és könnyen alakult minden, hogy 24-28 éves korom között havi netto 1 millió feletti átlagfizetésem volt. Vendéglátás és mellé saját webshop, plusz oktatás.


Annyira élveztem mindent és a fizetést is, hogy nem folytattam a sulit, mert relatív könnyen kerestem sok pénzt, és több lábon álltam.

Az utóbbi másfél évben viszont minden összedőlt. A munkahelyem megszűnt, és bárhol próbálkoztam ezután, nem éreztem jól magam és sokkal több volt a munka, kevesebb pénzért. A vállalkozásom után pedig pont annyi bevételem van, amiből meg tudok élni.


Szerencsére egy lakást vásároltam, az egyetem mellett 10 percre gyalog, és van annyi megtakarításom, amivel munka nélkül is megélnék kb 2 évig, takarékoskodva, de valamennyi bevételem van passzívan, így jobb esetben akár 3-4 évig is.

Tudok felvenni diákhitelt is és van még 8 félév állami támogatott képzésem.


Jelenleg depressziós vagyok, bármihez nyúltam az elmúlt másfél évben, csak pénzt és időt buktam mindenen. Meguntam a vállalkozást, vendéglátást és szakmám sincsen, ezért sokat gondolkozok rajta, hogy folytatni kellene az egyetemet.

Biztosan felvennének bármikor àllami ösztöndíjas képzésre, mert jók az eredményeim, és másodévtől kellene folytatnom a tanulmányaim.

Ha nem csúszok, 35 évesen végzek, de 36-37 évesen biztosan.


Nagyon fura lenne visszamenni, mert a nagyjából 40-60 fős orvosis társaságom 99%-a már végzett, dolgozó orvos, és tudom, hogy az átlag korosztàly 21-22 év.

Amikor én voltam 23, akkor is 1-2 ember volt max 30 közeli.


Nem tudom, hogy érdemes lenne-e folytatni, vagy inkább egy gyorsabban elvégezhető szakmának álljak neki, és keressek pénzt mielőbb?


A pénzügyek érdekelnek, a belső építészet, akár villanyszerelés is, szinte bármilyen kétkezi munka. Mindig is abban gondolkoztam, hogy vállalkozok majd, és látom körülöttem, hogy az ügyesebb szakemberek nehezen elérhetőek, és olyan órabért kérnek, amit egy szakorvos sem keres meg itthon. Nem tudom megéri-e újabb 5-6-7 évet fizetésképtelenül élni azért cserébe, hogy orvos lehessek, és meg fog-e térülni valaha.


A célom mindenképp egy magabiztos fizetett szakma, amivel millió feletti nettó bért lehet elérni. Pénz és karrier orientált típus vagyok, de mellé nagyon együttérző, szerény, empatikus, és nagyon sok mindenhez értek, hamar tanulok. A teljes lakásom én újítottam fel internetes videók alapján, az autómat magam szervizeltem, bármi technikai dolog elromlik itthon, megjavítom (ha csak nem fődarab hibás, vagy elektronikai sérülés)


Mindezek ellenére viszont nem találom a helyem a világban jelenleg.

A párom orvos, baba projekttel rágja a fülem, mert neki ez lenne a következő lépés az életében, én viszont jelenleg úgy érzem magam, mint egy kisgyerek, aki magát nehezen tudja eltartani.


febr. 7. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Ha csak a pénz és a karrier motivál, én elvégeznék valami mást inkább.
febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan érzésem, hogy ha most nem vágsz bele az orvosiba, akkor 40, 50, 60 évesen bánkódni fogsz miatta, mert ez mindig valamiféle beteljesületlen álom lesz...ráadásul kellenek az orvosok, nagyon.

Ennek ellenére én nem az orvosit választanám, mert az arra való tanulás túl nagy szellemi meló, hanem valami mást azok közül, ami érdekel, valami vállalkozósdit. Persze, lehet, hogy ez sem lesz könnyebb, de az orvosi szerintem nagy teher lenne, sok időt elvenne és nem tudnál mellette pénzt szerezni a passzív jövedelmen kívül, és elvinné a megtakarításokat.

A párod mit mond ezzel kapcsolatban?

Amúgy nagyon érdekes az élettörténeted, jó volt olvasni.

febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben a korban már nem vágnék bele. Ugye utána még ott van a rezidensképzés is. Szerintem ez már túl sok. Depressziós vagy arra hajlamos embereknek pedig semmiképp nem ajánlanám az orvosit, mert mint az anyagmennyiség (állandó tanulás) mind egyes vizsgáztatók/vizsgák nagyon megterhelőek lelkileg, és szerintem az orvosit csak nagyon nagy motivációval lehet elvégezni.
febr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

És hol van az a rész, hogy "azért szeretnék orvos lenni, mert..."?

Szerintem nem lenne érdemes elkezdened, legalábbis én a leírásod alapján nem látom, hogy tényleg akkora motivációd lenne hozzá

febr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer próbáltad már az orvosit, és otthagytad, mert a vállalkozás meg a pénz többet ért.
febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Leírásodból én úgy látom nem az a neked való. Sokkal inkább egy pörgős vállalkozó szellemű valaki vagy akinek kell a pörgés a mozgás. Szerintem ez az orvosi dolog nem jönne be, pénzt sem keresnel jó darabig és rohadt sokat kell tanulni ami szintén monoton. De ez csak egy megérzés hiszen nem ismerlek.
febr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!