Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szakdolgozati konzulensek...

A szakdolgozati konzulensek lényegében a saját munkájukat is bírálják?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy ők is adnak rá egy jegyet.

Nálunk folyamatosan kell bemutatni az elkészült munkát, tehát nem az van hogy látja 1x a legvégén.

Nyilván időközben jelzi, ha valami nem jó. Én legalábbis úgy képzelem ezt el, hogy addig küldöm/javítom amíg nem jó.


Ezáltal a saját munkáját is bírálja? Mármint nyilván én készítem nem Ő. De ha visszaküldi a végén, hogy minden oké, aztán lepontozza. 3-as 4-re az nekem elég rosszul esne.


febr. 8. 17:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Akkor fog rosszabb jegyet adni, ha nagyon sokszor bele kellett nyúljon, és nagyon nem akart összeállni a kerek egész.
febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz azalatt, hogy bele kell nyúlon?

Nem ő írja. Maximum pirossal jelzi, hogy azt a részt nem írná bele, vagy nem úgy írná. De ha ki van javítva akkor miért húzná le a dolgozat összértékét?

Rajta kívül azt senki nem tudja, hogy miből indult.


Ha ő írná át, dolgozná át megérte, hogy nem ad 5-öst, de valószínűleg ez nem fog megtörténni, ergo nem ő dolgozott vele, nem ő javítja át...

Akkor miért kellene lepontozni? leminősítenie?


Nem az a lényeg, hogy a végén egy jó dolgozat legyen? Én úgy gondolom nem azt pontoznám (személy szerint) hányszor lett elrontva, rosszul elküldve, hanem mi lett a végeredmény. Abból is tanul az ember...

febr. 8. 17:34
 3/19 A kérdező kommentje:

Még 1 kérdés:

Akkor ne is menjek úgy oda hozzá, hogy nem tudom milyen szakirodalmakat használjak?


Az gondolom elég rossz benyomást keltene, tegyek úgy végig, hogy nekem ez nagyon megy, nagyon szeretem, nagyon élvezem? (Még akkor is, ha egyébként nem) ?

febr. 8. 17:36
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Pont így jártam a Kodolányin szakirányú továbbképzésen egy lusta vén banyával. Pár szót vetett oda nekem többhetes késésekkel, utána meg lepontozta 3-asra. Szerintem nem is olvasta. A kérdésed jogos, ha a konzulens rendesen végzi a munkáját és a hallgató megfogadja a tanácsokat, akkor annak a dolgozatnak ötösnek kell lennie. De az opponens is ugyanilyen alapon a saját kollégáját pontozza (le).
febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Barátnőm volt úgy foksz-on hogy a konzulense csak a legvégén lapozta át, formailag oké volt, ötös.


De azért gondolom alapszakon nem ilyen "egyszerű".

Vagy olyan tanárt kellene kifogni aki nem foglalkozik vele?

Nem tudom melyik a jó, nyilván mindenki ötöst szeretne de a túl szigorú sem jó és a túl lesz*rom tanár sem

febr. 8. 18:11
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem, mert nem ő írja és nem is az ő felelőssége, hogy milyen lesz. Ő csak visszajelzést ad, esetleg javaslatokat, de ha látszólag a szakdolgozat íróját nem igazán érdekli és össze van csapva az egész, akkor a konzulens se fog sok energiát belerakni, hogy megmentse. Ott az lesz a cél, hogy egyáltalán értékelhető legyen a végére. A munka nagy része természetesen a diáké és ha ő nem is próbál jó jegyet kapni rá, csak legyen meg, akkor egy 2-es nem a konzulens munkáját tükrözi.
febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%
Miből feltételezed, hogy a kérdező ilyen esetre kérdezett rá, 6-os?
febr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az volt a kérdés, hogy a konzulens lényegében a saját munkát bírálja-e, erre írtam, hogy szerintem nem és egy páldával alá is támasztottam, hogy miért gondolom így. Elsősorban nem rajta múlik, hogy milyen lesz a végeredmény és neki nem is az a dolga, hogy mindenkiéből 5-öst hozzon ki. Ha valaki rosszabb jegyet kap, az nem azért van, mert a konzulens nem jó munkát végzett, vagyis a jegy nem az ő, hanem a diák teljesítményét mutatja.
febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%
Abban az esetben, ha a diák nem követi az útmutatásokat. De ez egy rosszindulatú feltételezés, és senki nem erre kíváncsi. Nem indokol különösebb magyarázatot, hogy a konzulens nem tudja a hallgatója helyett megírni.
febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

6:

Nem ő írja, de pl. ha támogatja és ráír egy 2-es osztályzatot, az szerintem nem túl elegáns.

Nyilván, ha mond valamit azt (jó esetben) kijavítod, addig írod amíg nem lesz jó. Akit érdekel a dolgozta, igényes munkát szeretne kiadni a kezéből így gondolkozik, tehát a végén egy 5-ös dolgozatban kellene kerekednie belőle, ha a tanár komolyan veszi a munkát, és valóban át is nézni a hallgató pedig kijavítja, úgy ahogy a tanár mondja. Hiába írok én meg egy dolgozatot, ami szerintem jó, ha a tanár meg sem nézi, aztán ad rá egy 3-ast. Szakdolgozati konzultáció arról szól, hogy a tanár el is olvassa, amit küld neki a hallgató. Nem írja meg helyette, de javasol...


7: Én sem értem miért a kettessel jön...

Természetesen arra gondoltam, hogy ha valaki rendszeresen konzultál a konzulenssel és mindent úgy csinál, ahogy ő javasolja


De, ha egy hallgató többször visszamegy (nem 1-2 alkalom)

Akkor szerintem a végére össze kell hozni az 5-öst.

HA folyamatosan küldi a hallgató, konzultálnak akkor szerintem a tanár magát is értékeli. Nyilván nem arra céloztam, aki éppen kettest akar kapni és összecsapja, az nem fog hetente dolgozatot küldeni...


9:Köszönöm szépen, természetesen a kérdés arra irányult, hogy ha egy hallgató valóban konzultál, érdekli a dolgozat.

Nem arra, hogy egy este alatt dobja össze.

febr. 8. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!