Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges mostantól felkészül...

Lehetséges mostantól felkészülbi a tavaszi emelt szintű biológia érretségire majdnem nulláról, de rengeteg szabadidővel?

Figyelt kérdés
febr. 9. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
igen, miert ne lehetne. Csak most is tanulj, ahelyett hogy itt bizonytalankodsz!
febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a cél?

40-50%-ot még össze tudsz hozni ha mostantól megnyomod, de 70% feletti szintre ennyi idő alatt nem valószínű, hogy sikerül felhoznod magad nulláról.

Esetleg akkor még van esélyed jó eredményt elérni, ha már van egyetemi vizsgaidőszakos tapasztalatod és megtaláltad azt a tanulási technikát, amivel te hatékonyan tudsz nagy mennyiségű anyagot elsajátítatni. De azért az emelt biológia elég komplex, nem csak bemagolni kell, hanem érteni is, hogy jól meg tudd oldani a feladatokat.

febr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sima.
febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es.azt irta a kerdezo rengeteg szabadidovel. Ne haragudj, de nem is.ered persze en se a kerdezot...mit jossz szazalekokkal.

Ha napi i oraban nyomja, mint egy mu kahelyen, akkor is van 3 honapja mint egy probaido adig belejon mint kiskutya az ugatasba.


Kerdezo vedd meg az erettsegirefelkeszito ossze slehetseges konyvet, ulj neki. aztan tanulj.

a buologia erd3kes es logikus. ez az elet. ha info4matikat kerdezted volna vagy a torit...hat elobbihez esz, utobbihoz segg kell, de a biosz az kiralysag menji fog csak ulj le es tanuld

febr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Inkább tanulj meg helyesen írni mielőtt itt okoskodsz. Több éve foglalkozom emelt bioszra készülőkkel, tapasztalatból írtam a második választ, nem hasra csaptam.

A sok szabadidő kezdetnek nem rossz, de önmagában nem is elég. Az emelt biológia anyaga hatalmas, szerteágazó témakörökkel, amik között meg kell látni az összefüggéseket és ahhoz idő kell, hogy egy ilyen komplex tananyag összeálljon a fejekben (szerintem ez az egyik legnehezebb érettségi tárgy, az informatika kutyafüle ehhez képest). Ha valaki korábban már tanulta emelt szinten a bioszt vagy nagyon jó a tanulási technikája, akkor persze elég lehet rá 3 hónap, de nulláról, vizsgaidőszakos tapasztalat nélkül, max akkor van esély jó eredményt elérni, ha kiemelkedően jó érzéke van hozzá.

Nem ismerem a kérdezőt ez igaz, de kitűnő tanulók is sokszor évekig küzdenek mire sikerül 80% feletti eredményt elérniük emelt bioszon. Nem elvenni akarom én a kedvét, csupán azt szeretném ha reálisan látná a dolgot.

febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Voltam már vizsgahelyzetben, mert van már diplomám. Ezzel együtt elgondolkodtatott, amit írsz. Nem épp a nulláról kezdeném, de majdnem. A biosznak csak egy kis szelete érdekelt mindig (egyed feletti szerveződési szintek), de abban is megkopott a tudásom...


Másik, amitől sokkal jobban félek, az a kémia. Ott tényleg még egy középszintű érettségi szintjének megfelelő tudásom sincs jelenleg.


Hát, azt hiszem, ezzel várok még, vagy megpróbálom jövőre.

febr. 13. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!