Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kislányom írásbelin 26 pontot...

Kislányom írásbelin 26 pontot ért el, egyébként 3,5 az átlaga, akkor csak középiskola jöhet szóba?Nagyon izgúlt szegénykém.Egyébként informatika érdekelte. De gondolom esélytelen idén?

Figyelt kérdés

febr. 9. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Általános iskola után csak középiskola jöhet.

Attól függ, milyen: tanulmányi eredmény, felvételi, érdeklődés, stb.


Szakközép, vagy valamilyen gimnázium.

Melyik szak?

febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

"Nagyon izgúlt szegénykém"


Ahol a szülő sem tud helyesen írni, ott nem csak az izgalom okozta a siralmas eredményt.

febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Nem esélytelen informatikai technikumba bejutnia ilyen eredménnyel. Nem írtad, hol laktok. Ha Budapesten, akkor ezeket az informatikai képzést indító technikumokat nézzétek meg:

4. ker. Újpesti Műszaki (UMSZKI) Technikum

9. ker. Szily Kálmán Technikum

10. ker. Pataky Technikum

13. ker. Katona József Technikum

13. ker. Verebély Technikum

14. ker. Wesselényi Technikum

15. ker. Bethlen Technikum

18. ker. Pogány Frigyes Technikum

21. ker. Apáczai Technikum

21. ker. Weiss Manfréd Technikum


Tavaly ezzel az eredménnyel lett volna esélye bejutni a fenti technikumokba.


Ezen a linken kigyűjtöttem neked ezeket a sulikat a sulinavigátorról. 10 matek + 16 magyar pontot állítottam be, illetve 3-as és 4-es osztályzatokat vegyesen.

Állítsd be pontosan ez elért pontjait fönt, majd nyomj rá újra a Számoljunk gombra.


[link]

febr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
73%

#3 nem azért de talán az UMSZKI ahova ilyen átlaggal felveszik, nem erős sulikat kell megjelölnie.

Pataky, Bethlen ezek erősek. Az infó az a szak amin szinte minden infós suliba, túljelentkezés van. Csak a gyűjtő iskolába könnyebb a bejutás, azért jo beirni nem erős gimit is amibe tuti a bejutás.

febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

#4 megnézted a linket, amit csatoltam? Ezekbe a sulikba tavaly elég volt ez a teljesítmény. Még az UMSZKI-nál rezgett volna valamelyest a léc, de ott idén csökkentették a vitt pontok értékét és felemelték a szóbelit, szóval oda is lehet idén esélye (tavaly 100 írásbeli + 100 vitt + 100 szóbeli volt az érhető, idén 100 írásbeli + 50 vitt + 150 szóbeli).

Nem tudom, miből gondolod, hogy a Patakyba és a Bethlenbe ez nem lenne elég a kérdező lányának teljesítménye. Az adatok azt mutatják, hogy tavaly simán bejutotthatott volna.

Tavaly se a Bethlen, se a Pataky nem tudta feltölteni a létszámot egyik tagozatán sem!

A Bethlen az informatikai rendszerüzemeltető tagozatra 30 helyet hirdetett, és ugyan jelentkeztek 126-an, de csak 12 főt vettek fel, mert a többiek csak sokadik helyre írták be a sulit, és felvették őket előrébb rangsorolt helyre. Ebben az osztályban tehát 18 hely maradt a rendkívüli felvételire. A megszerezhető 200 pontból (100 írásbeli + 50 vitt + 50 szóbeli) 78 pont volt a ponthatár.

Szintén Bethlen, infokommunikációs hálózatépítő tagozat: 10 helyet hirdettek meg, 79-en jelentkeztek, 5 gyereket vettek fel. A többiek szintén csak mentőnek írták be ezt a tagozatot, így 5 hely betöltetlen maradt. Ezen a tagozaton is 78 pontja volt az utolsó felvettnek.

Szoftverfejlesztő tagozat: 30 helyet hirdettek, 168-an jelentkeztek, 27 gyereket vettek fel. Itt is maradt 3 üres hely. Az utolsó bejutónak 70 pontja volt.

A Patakyban tavaly 2 tagozatot hirdettek. Itt is 200 a max. szerezhető pontszám, de itt 100 pont az írásbeliből, 100 pont a hozott pontokból jön.

Infokommunikációs hálózatépítő tagozat: 32 helyet hirdettek meg, 178-an jelentkeztek, 16-ot vettek fel, 16 hely üresen maradt. Az utolsó bejutó pontszáma 62 pont volt.

Informatikai rendszerüzemeltető: 64 helyre 277-en jelentkeztek, 47 gyereket vettek fel, 17 hely itt is betöltetlen maradt. Az utolsó bejutónak 75 pontja volt.

A túljelentkezés önmagában értelmezhetetlen fogalom. Az nem valós túljelentkezés, hogy meghirdetnek 30 helyet, jelentkezik 300 gyerek, aztán mindenki hüledezik, hogy jaj, 10-szeres a túljelentkezés, de közben meg az osztálylétszámot nem tudják feltölteni, mert egy csomóan csak mentősulinak írják be. Tehát ezekbe a sulikba nem, hogy túljelentkezés van, hanem valójában aluljelentekzés. Hiszen ha valódi túljelentkezés lenne, akkor nem maradhatnának üres helyeik.

febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a valaszokat. Kicsit megnyugodtunk, holnap megnézem a linket, megegyszer köszönöm.

Második válaszolónak még annyi, amikor még én érettségiztem, kitűnőre sikerült a magyar írásbelim, de az már nem tegnap volt és való igaz, hogy rengeteg alap dolgot elfelejtettem azótahogyan kell írni, ami engem is zavar, de ennek semmi köze szerintem a feltett kérdéshez, ha nem tudsz valakinek segíteni, ne hátráld te mint inteligens ember ennyit tudhatnál.

febr. 9. 23:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, valakinek nagyon fáj a valóság... le lehet pontozni a #3-as meg az #5-ös választ, meg fel lehet pontozni a #4-est, de attól még nem változnak a tények. Hogy valakinek nem tetszik? Elhiszem. De szerintem az értékelést a válaszok hasznosságára szokás adni...

De mindegy is, azt hiszem, a kérdezőnek átment az üzenetem, és talán nem fogják idegbajban élni a következő hónapokat.

febr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így van, lenyugodtunk kicsit.
febr. 10. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!